دولت آمریکا لیست سیاهی از آدرس های بیت کوین تشکیل می دهد!

مسدود سازی آدرس های بیت کوین

چینالیسیس (Chainalysis)‌ شرکت تحلیل بلاکچین هشدار داد که سرکوب دولت آمریکا برای جرم هایی که به ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین ارتباط دارد آغاز شده است.

دولت آمریکا توجه ویژه ای به فعالیت های غیرقانونی مرتبط با بیت کوین و ارزهای دیجیتال نشان می دهد.

طبق بیانیه یکی از کارشناسان ارز دیجیتال، همچنین لیست سیاه دولت مرتبط با آدرس های بلاکچینی ارزهای دیجیتال که مربوط به جرایم است افزایش می یابد.

وزارت خزانه داری ایالات متحده روز چهارشنبه تحریم هایی را علیه سه “پادشاه مواد مخدر” وضع کرد که به ادعای دولت آمریکا آنها از بیت کوین برای فعالیت های غیرقانونی خود استفاده می کنند. دفتر خزانه داری کنترل دارایی های خارجی (OFAC) حدود ۱۱ آدرس بیت کوین و ۱ آدرس لایت کوین را در لیست اتباع خاص قرار داد تا اطمینان حاصل شود که شهروندان آمریکایی نمی توانند با هر یک از این آدرس های خاص معامله و تجارت کنند.

این دومین لیست سیاه آدرس بیت کوین بود که OFAC در این سال اعلام کرد. نخسین لیست سیاه آدرس دو فرد ایرانی در ماه نوامبر بوده است. اما طبق اطلاعات شرکت چینالیسیس این اقدامات تنها اول راه است.

اسپیرو (Spiro) به Decrypt بیان کرد:

پیش بینی می کنیم که اقدامات بیشتر OFAC دربرگیرنده آدرس های ارز دیجیتال به این افراد و افراد دیگری باشد که در زمینه قاچاق مواد مخدر فعال هستند. مواردی از قبیل این موارد بیشتر نشان دهنده نیاز به برنامه های دقیق موافقت با ارز دیجیتال برای شناسایی سریع رفتار و فعالیت های پرخطر است.

خوان لانوس (Juan Llanos) کارشناس و مشاور چندین شرکت ارز دیجیتال معتقد است که در آینده می توان لیست سیاه بیشتری از آدرس بیت کوین مشاهده کنیم و این امر به دلیل ماهیت متن باز بلاکچین است.

طبق گزارش چینالیسیس، قابلیت تشخیص و مدیریت سریع تراکنش های مشکوک می‌تواند تفاوت مهمی در کاهش مقدار ارز دیجیتال از دست رفته ناشی از نفوذهای امنیتی رقم بزند. چینالیسیس شرکت متخصص در ارائه ابزارهای مطابق با نیازهای آژانس های دولتی و شرکت های خصوصی نظیر صرافی های ارز دیجیتال است.

جان دمپسی (John Dempsey)‌ قائم مقام چینالیسیس در بیانیه ای گفته است:

با متمرکز شدن توجه قانونگذاران بر این صنعت، بیش از هر زمان دیگری ضروری است که تجارت ارز دیجیتال بهترین اقدامات خود را مطابق با قانون انجام دهد. هنگامی که مدیریت این صنعت در معرض تحریم، هک شدن سرمایه ها، بازار دارک نت و سایر فعالیت های غیرقانونی است هر ثانیه از ارزش زیادی برخوردار است.

لانوس در این خصوص گفت:

صرافی ها و سایر سازمان های مالی که در حیطه قوانین آمریکا می‌باشند موظفند که نباید ارتباطی با افراد تحریم شده داشته باشند. هرکسی که این تحریم ها را نقض کند با جریمه های قانونی تا ۱۰ میلیون دلار و اتهامات مجرمانه مواجه خواهد شد.

قطع دسترسی عمومی آدرس های ارز دیجیتال بخشی از اقدامات OFAC و FinCEN برای اعمال فشار مالی بر روی سازمان های مجرمانه می‌باشد.

اسپیرو نیز گفت:

با اعمال چنین رویه هایی، سازمان ها و صرافی ها می‌توانند با دولت ها و مجریان قانون در تشخیص و جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی همکاری کنند.


دولت آمریکا لیست سیاهی از آدرس های بیت کوین تشکیل می دهد!
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران