ارز دیجیتال فیس‌بوک در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد

فیس‌بوک، غول شبکه‌های اجتماعی، در نظر دارد ارز دیجیتال خود را که گلوبال‌کوین (Globalcoin) نام دارد در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۰ عرضه کند. بر اساس گزارشی که بی‌بی‌سی روز گذشته، ۲۴ می (۳ خرداد) منتشر کرد، این ارز دیجیتال در سیستم پرداختی فیس‌بوک مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در گزارش بی‌بی‌سی اشاره شده است که فیس‌بوک آزمایش‌های مربوط به ارز دیجیتالش را تا پایان سال ۲۰۱۹ به پایان خواهد رساند. در حالی که طبق گزارش بی‌بی‌سی نام فعلی پروژه «گلوبال کوین» نام دارد اما هیچ خبر رسمی مبنی بر استفاده از این نام پس از انتشار رسمی در دست نیست.

به گزارش رسانه انگلیسی، مارک زاکربرگ ماه گذشته با رئیس بانک انگلستان (بانک مرکزی انگلیس) دیدار کرد تا درباره جوانب مختلف و خطراتی که متوجه ارز دیجیتال فیس‌بوک است، گفتگو کند.

براساس ادعای بی‌بی‌سی، غول شبکه‌های اجتماعی با مقامات خزانه‌داری آمریکا درباره مسائل قانون‌گذاری و عملیاتی از قبیل رویه احراز هویت و نحوه جلوگیری از پولشویی صحبت کرده است.

بی‌بی‌سی مدعی شد که فیس‌بوک با شرکت‌های انتقال پول مانند وسترن یونیون هم گفتگوهایی داشته تا روش‌های آسان‌تر و ارزان‌تری جهت ارسال و دریافت پول برای افرادی که حساب‌های بانکی ندارد، به کار گیرد.

غول شبکه‌های اجتماعی که علاوه بر فیس‌بوک، مالک برنامه‌های اینستاگرام و واتس‌اپ نیز هست، امیدوار است که با معرفی و عرضه ارز دیجیتال خود موانع مالی را از میان بردارد و با کاهش هزینه‌های تمام شده برای مشتریان، به رقیب قدرتمندی برای بانک‌ها تبدیل شود.

ارز دیجیتال فیس‌بوک در سال 2020 عرضه خواهد شد

در صورت موفقیت ارز دیجیتال فیس‌بوک، پیشتازی غول‌ فناوری تا چندین سال دیگر تضمین خواهد شد

به گزارش کوین‌تلگراف، این شرکت برای تحقق اهداف خود باید با بانک‌ها و کارگزاران جهانی که به سرویس‌های مبادلات ارزی دسترسی دارند، همکاری کند. از این رو به نظر می‌رسد انگیزه ایجاد شرکت فین‌تک لیبرا توسط فیس‌بوک که هفته گذشته در شهر ژنو سوئیس ثبت شد، در راستای اهداف ارز دیجیتال فیس‌بوک باشد.

در خبر دیگری که فایننشال تایمز روز گذشته منتشر کرد، فیس بوک در حال ادامه دادن سلسله گفتگوهای خود با شرکت‌های ارز دیجیتال آمریکایی است.

این خبر که با استناد به صحبت‌های دو نفر که در جریان پروژه گلوبال‌کوین هستند تهیه شده است، به مذاکره غول فناوری با صرافی کوین‌بیس و جمینی اشاره دارد.

فایننشال تایمز با استناد به گفته‌ منابع ناشناس خاطر نشان کرده که فیسبوک در تلاش برای همکاری شرکت‌های فعال حوزه کریپتوکارنسی است تا با مرتبط کردن ارزش استیبل کوین خود با دلار آمریکا، آن را قابل مبادله و امن سازد.

شایعات پیرامون ارز دیجیتال این شرکت از اواخر سال گذشته و با استخدام متخصصین بلاک چین توسط فیس‌بوک شدت گرفت.

نوشته ارز دیجیتال فیس‌بوک در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد اولین بار در ارز دیجیتال پدیدار شد.


ارز دیجیتال فیس‌بوک در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران