آنتونی پامپلیانو: به ساتوشی ناکاموتو باید جایزه صلح نوبل داد

آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano)، سرمایه‌گذار آمریکایی و از بنیان‌گذاران شرکت «مورگان کریک»، در توییترش نوشت که برای اختراع بیت کوین به ساتوشی ناکاموتو باید جایزه صلح نوبل داد.

به‌ نقل از کوین‌تلگراف، پامپلیانو در روز ۳ سپتامبر (۱۲ شهریور) در حساب توییتر خود نوشت:

ساتوشی باید برنده جایزه صلح نوبل شود. بالاخره ارزی در اختیار داریم که بدون آن‌که کسی درگیر خشونت شود، می‌تواند به‌عنوان یک ارز ذخیره‌ای جهانی استفاده شود.

اصلی‌ترین مانع بر سر راه اعطای این جایزه به ناکاموتو، نبود هویت مشخص برای فردی است که در سال ۲۰۱۰ ناپدید شد. بسیاری از مردم دوست دارند بدانند که مغز متفکر پشت وایت پیپر بیت کوین که در ۳۱ اکتبر ۲۰۰۸ منتشر شد زن است یا مرد؟ شخص است یا گروهی از اشخاص؟

جدا از این ملاحظات عمل‌گرایانه، پامپلیانو این مسئله را پیش می‌کشد که بسیاری از طرفداران ارزهای دیجیتال بر این باورند که ارزهای فیات ملی ذاتا وابسته به خشونت هستند. برتری آن‌ها تماما بر پایه اجبار، کنترل متمرکز عرضه و انحصار قدرت بوده است.

آنتونی پامپلیانو: به ساتوشی ناکاموتو باید جایزه صلح نوبل داد

در قرن سوم میلادی، کین شی هوانگ (Qin Shi Huang)، امپراطور چین، در ایالت‌های مختلفی که با آن‌ها درگیر جنگ بود، ارز یکپارچه‌ای ایجاد کرد و بدین ترتیب اولین ارز یکسان این امپراطوری متولد شد. این ارز «بان لیانگ» نام داشت.

در قرن گذشته و در پی بجنگ جهانی دوم، سلطه آمریکا بر ابر قدرت‌های اقتصادی جهان باعث شد تا دلار به‌ عنوان ارز ذخیره‌ای اعلام شود. این کار باعث پر رنگ‌تر شدن یکه‌تازی آمریکا شد و دلار را به ابزاری برای تضمین نفوذ خود بدل نمود.

زمانی پر شبهه برای ارزهای فیات

با رسیدن به قرن ۲۱، ارزهای فیات ملی و سیستم‌های بانکی به شدت زیر فشار تنش‌های ژئوپلتیک قرار دارند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که آرژانتین از این پس دوباره سیاست‌های کنترل سرمایه را اعمال خواهد کرد و بدین وسیله آزادی کسب‌وکارها و شهروندانش را در خصوص خرید ارزهای خارجی محدود می‌کند. این اقدام در حالی انجام می‌گیرد که پزوی آرژانتین در ماه‌های گذشته نسبت به ارزهای بزرگ دنیا با کاهش شدیدی در ارزش مواجه شده است.

با ظهور ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز و غول‌های بزرگی نظیر فیس‌بوک که حالا به دنبال توسعه ارز دیجیتال خود است، دورنمای ارزها و سیاست‌های پولی و مالی سنتی با چالش‌هایی بی‌سابقه روبه‌رو است.

با توجه به جنگ تجاری میان آمریکا چین، مسئول بخش فناوری بانک ملی چین، از ضرورت عرضه ارز دیجیتال مخصوص دولت چین برای مقابله با سلطه دلار بر بازار و مقابله همزمان با لیبرا، ارز دیجیتال فیس‌بوک، صحبت کرد. او در این خصوص نوشت:

اگر ارز لیبرا ارتباطی نزدیک با دلار آمریکا داشته باشد، می‌تواند سبب خلق سناریویی شود که در آن  دلار و ارزهایی با محوریت دلار همزیستی داشته باشند. اما در بطن قضیه تنها یک رئیس وجود دارد و آن دلار است.

نوشته آنتونی پامپلیانو: به ساتوشی ناکاموتو باید جایزه صلح نوبل داد اولین بار در ارز دیجیتال پدیدار شد.


آنتونی پامپلیانو: به ساتوشی ناکاموتو باید جایزه صلح نوبل داد
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران