ساتوشی ناکاموتو لایق دریافت صلح نوبل برای اختراع بیت کوین است!

دریافت صلح نوبل برای اختراع بیت کوین

آنتونی پامپلیانو در توییتی که روز سوم سپتامبر پست کرد، نوشت:

ساتوشی لیاقت دریافت جایزه نوبل را برای فعالیت‌های صلح آمیز دارد. سرانجام ما ارزی در اختیار داریم که بدون جنگ و خشونت می‌تواند به ارزی جهانی تبدیل شود.

اما برای اهدای جایزه نوبل به ساتوشی ناکاموتو با یک مانع بزرگ مواجه هستیم. ناکاموتوی افسانه‌ای در اواخر سال 2010 ناگهان ناپدید شد و هیچ گونه ردی از خود به جا نگذاشته است. این اتفاق موجب حدس و گمان‌های فراوان درمورد هویت حقیقی خالق بیت کوین شد و به اندازه خود بیت کوین که ساتوشی در 31 اکتبر 2008 آن را به جهان معرفی کرد، توجهات را به خود جلب کرد.

پیشنهاد پامپلیانو، از باور بسیاری از طرفداران پر شور رمز ارزها نشات می‌گیرد مبنی بر اینکه ارزهای فیات همیشه با اعمال خشونت به قدرت رسیده‌اند و امپراطوری این ارزها با اجبار، کنترل متمرکز منابع و انحصار قدرت بنا شده است.

در قرن سوم میلادی امپراتور چین، شین شی هوانگ (Qin Shi Huang) با استاندارد سازی ارزهای مناطق در حال جنگ ، موفق به ایجاد نخستین وجه یکپارچه بنام بن لیانگ (bàn liǎng) برای امپراتوری خود گردید. پس از خاتمه جنگ جهانی دوم در قرن پیش، تسلط قدرت اقتصادی آمریکا در دنیا، دلار را به یک ارز ذخیره جهانی تبدیل کرد. این رویداد ، نماد برتری آمریکا و ابزاری برای تثبیت نفوذ و قدرت اقتصادی آن شد.

دوران متزلزل‌ ارزهای فیات

با جهشی به قرن بیست و یکم شاهد آن هستیم که ارزهای ملی فیات و سیستم ذخیره بانکی شوک‌های ژئوپلیتیکی فرسایشی را در سراسر جهان تشدید کرده اند.

طبق گزارشی که دیروز حاصل شد، آرژانتین مجددا کنترل سرمایه و آزادی شهروندان برای خرید ارزهای خارجی را محدود کرده است. این اقدام در حالی صورت گرفته است که پول ملی آرژانتین یعنی پزو (ARS) متحمل ضررهای زیادی در برابر ارزهای مهم فیات از قبیل دلار آمریکا شده است.

با اختراع رمز ارزهای غیر متمرکز در دهه گذشته و اقدامات اخیر فیسبوک برای انتخاب این فناوری برای زیرساخت‌های شبکه رمز ارز خود، آینده ارزها و سیستم قدیمی پول با چالش‌های بی سابقه و قابل ملاحظه‌ای روبرو شده است.

در کشاکش جنگ اقتصادی سخت و طولانی آمریکا و چین، اخیراً مدیر دفتر بازرسی بانک جمهوری خلق چین از تسریع فرایند توسعه رمز ارز ملی چین برای مقابله و رمز ارز لیبرا با پشتوانه دلار خبر داد. او در این زمینه نوشته است:

اگر این رمز ارز ارتباط تنگاتنگی با دلار آمریکا داشته باشد، شرایطی بوجود می‌آید که طبق آن ارزهای مستقل قادر به همزیستی با رمز ارزهای مبتنی بر دلار آمریکا خواهند بود، اما در عمل باز هم تنها یک قدرت برتر وجود خواهد داشت و آن دلار آمریکا و ایالات متحده است.

منبع


ساتوشی ناکاموتو لایق دریافت صلح نوبل برای اختراع بیت کوین است!
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران