آموزش کامل ماینینگ مونرو (Monero)

آموزش ماینینگ مونرو به طور کامل

همانند ماینینگ زیکش و اتریوم، ماینینگ مونرو نیز بسیار ساده است. نکته بهتری که در خصوص ماینینگ مونرو وجود دارد این است که هم چنان می‌توانید با CPU به استخراج بپردازید، در نتیجه با استفاده از رایانه شخصی خود می‌توانید کوین دریافت کنید. این مقاله به شما نحوه ماینینگ مونرو را آموزش خواهد داد.

 

خلاصه ای از ماینینگ مونرو

مراحل زیر، راهنمای استخراج مونرو با استفاده از کارت گرافیک یا CPU می‌باشد.

مرحله اول: آماده سازی کارت های گرافیک

مرحله دوم: تنظیم رایانه برای به حداکثر رساندن نتیجه ماینینگ

مرحله سوم: پیوستن به ماینرگیت (استخر ماینینگ)

مرحله چهارم: شروع ماینینگ

شاید به نظر شما خیلی ساده به نظر برسد اما واقعا همینطور است. اگر جزییات بیشتری درباره ماینینگ مونرو می‌خواهید، به مطالعه این مقاله ادامه دهید.

 

دلایل استخراج مونرو

نحوه انجام تراکنش در شبکه مونرو

در این بخش به دلایل استخراج مونرو می‌پردازیم.

دلیل اول این است که ماینینگ می‌تواند روشی بسیار خوب به عنوان کمک مالی برای خرید کارت گرافیک قدرتمند و جدید باشد.

دلیل دوم این است که مونرو به آسانی قابل معامله با بیت کوین است. ماینینگ مونرو روشی ارزان برای ایجاد تدریجی وضعیت بیت کوین است.

به علاوه، بیت کوین به سادگی به پول نقد تبدیل می‌شود، بنابراین ماینینگ مونرو می‌تواند به طور مستقیم روش خوبی برای پر کردن حساب بانکی یا کسب پول نقد باشد. هم چنین می‌توان در صرافی های مهم، مونرو را به طور مستقیم با ارز سنتی معامله کرد.

نکته آخر نیز این است که ماینینگ مونرو (XMR) که بر اساس الگوریتم کریپتونوت (CryptoNote) است از کوین های ات‌هش دگر هاشیموتو (اتریوم، اتریوم کلاسیک، UBQ) و کوین های اکوی‌هش (زیکش، زنکش، هاش) برق کمتری مصرف می‌کند.

اگر گرمای خروجی ماینینگ یکی از دغدغه های موجود باشد، این موضوع می‌تواند منجر به کاهش دما و افزایش طول عمر کارت های گرافیک شود.

به طور کل، ماینینگ می‌تواند به شما امکان دهد تا از افزایش قیمت های آتی بهره مند شوید، در عین حال با ریسک کمتری نسبت به خرید مواجه شوید. این موضوع را بیشتر توضیح می‌دهیم:

ماینینگ کریپتو و نگهداری آن همانند شیوه قدیمی خرید با قیمت کم و فروش با قیمت زیاد می‌باشد، اما اکثر خریداران، تحلیل های تکنیکال را نمی‌شناسند و این شیوه را به طور صحیح انجام نمی‌دهند، یعنی با قیمت زیاد می‌خرند (هنگام افزایش قیمت پارابولیک) و با قیمت کم می‌فروشند (هنگام اصلاحیه قیمت بر روی روند صعودی).

هرچند خرید تجهیزات و استخراج ارز دیجیتال به شما امکان داشتن یک دارایی درآمدزا را می‌دهد، به طوری که ارزش فروش مجدد آن بسیار خوب حفظ می‌شود و حتی خواهان زیادی نیز دارد.

کارت های گرافیک خریداری شده برای ماینینگ در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ اغلب با سود در سال ۲۰۱۷ فروخته شدند زیرا در آن زمان، تقاضای زیادی برای این کارت گرافیک ها در بازار وجود داشت.

بنابراین اگر با استفاده از تجهیزات خود به کسب درآمد برسید و پس از رسیدن به اهداف خود، تجهیزات مورد نظر را بفروشید، می‌توانید هزینه خریداری تجهیزات را برگردانید و کریپتوی استخراج شده را نیز به عنوان سود نزد خود حفظ کنید.

 

محاسبه سودآوری ماینینگ مونرو

قبل از آنکه به جزییات ماینینگ مونرو بپردازیم، باید محاسبات اقتصادی انجام دهیم.

ابتدا به سایت whattomine.com مراجعه می‌کنیم. این سایت ارقام به روز رسانی شده قیمت فعلی، زمان بلاک و هش ریت شبکه را ارائه می‌دهد.

اطلاعات کارت گرافیک خود را در سطر بالایی وارد کرده و بر روی مدل کارت گرافیک کلیک کنید (برای مثال مربع قرمز رنگ در تصویر زیر).

سپس بر روی CryptoNight (که با رنگ آبی مشخص شده است) کلیک کنید تا طبق الگوریتم صحیح محاسبه کند.

در آخر بر روی دکمه Calculate (محاسبه) کلیک کنید تا اطلاعات هشینگ و سودآوری را مشاهده کنید.

ماینینگ مونرو

این ارقام بر اساس آنکه چه زمانی این محاسبه را انجام می‌دهید تغییر می‌کنند، اما در این مثال تقریبا یک دلار در روز برای هر کارت گرافیک موجود در مثال سود کسب می‌کنیم.

انتخاب سخت افزار

آزمایش های مختلف با کارت گرافیک های متفاوت در این بخش، بهترین کارت از نظر نسبت قیمت به عملکرد و مصرف برق را مشخص خواهد کرد (که به صورت مگاهش در ثانیه یا MH/s برای ارز دیجیتال مورد نظر بیان می‌شود)

به خاطر داشته باشید که کارت گرافیک های AMD نسبت به کارت گرافیک های انویدیا برای ماینینگ اتریوم در الگوریتم ات‌هش و کریپتونایت (که برای استخراج مونرو استفاده می‌شود) عملکرد بهتری دارند.

نکته خوب در خصوص کریپتونایت این است که می‌توانید با CPU نیز به استخراج بپردازید. یک CPU معمولی i5 یا i7 می‌تواند سود کمی به شما بدهد و شما را وارد عرصه ماینینگ کریپتو کند.

 

ماینینگ مونرو بر روی رایانه شخصی

مزیت مهم پلتفرم ماینرگیت این است که می‌توانید از آن بر روی سیستم عامل ویندوز یا مک استفاده کنید و با کارت گرافیک، CPU یا هر دو به استخراج بپردازید. بنابراین موانع بسیار کمی برای ورود مخاطبان و علاقه مندان وجود دارد.

اگر کارت گرافیک AMD دارید، ماینینگ اتریوم معمولا گزینه سودآورتری می‌باشد. هرچند متنوع سازی منابع ماینینگ می‌تواند استراتژی سودمندی باشد، زیرا با افزایش قیمت کوین مورد نظر می‌توانید نتیجه ماینینگ خود را بفروشید. مونرو یکی از کوین های قدرتمند است که بر روی حریم خصوصی متمرکز است و علاقه مندان زیادی دارد.

برای تکمیل این آموزش، راهنمای قدم به قدمی در خصوص تنظیمات ماینرگیت و کلیمور (Claymore) ارائه می‌دهیم.

این راهنما بر اساس سیستم عامل ویندوز ۱۰ می‌باشد اما به خاطر داشته باشید که در سیستم عامل های ویندوز ۷ و ۸، مک و لینوکس نیز می‌توانید استخراج انجام دهید. تمام فرایند دانلود ماینر، اعمال تنظیمات و شروع ماینینگ کمتر از ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

نکته: این راهنما ماینر اتریوم کلیمور را پوشش نمی‌دهد. برای ماینینگ مونرو بهتر است از ماینر کریپتونایت استفاده کنیم.

 

مرحله اول: درایور کارت گرافیک را نصب کنید

کارت گرافیک های AMD: به سایت amd.com مراجعه کنید و درایور را دانلود کنید. برای انجام این کار، به بخش پشتیبانی و درایورها بروید. اطلاعات کارت گرافیک را وارد کنید و بر روی Display Results کلیک کنید تا نتایج نشان داده شود.

AMD-step1

می‌توانید بر روی دکمه Download کلیک کنید تا آخرین درایور دانلود شود یا در سمت راست، بخش دانلود نرم افزارها و درایورهای قدیمی را انتخاب کنید. این امر به شما امکان می‌دهد تا نسخه های قدیمی که درایورهای بهتری برای ماینینگ با نوع کارت گرافیک شما می‌باشد را انتخاب کنید. برای مثال، چند مورد از بهترین درایورها برای کارت گرافیک های مختلف را بیان می‌کنیم.

سری R9 و قدیمی تر: نسخه ۱۵.۱۲

سری RX 4XX: نسخه ۱۶.۹.۲ یا ۱۶.۱۰.۳

سری RX 5XX: از آنجایی که این سری کارت گرافیک ها جدیدترین نوع می‌باشند، توصیه می‌کنیم که آخرین درایور را دانلود کنید.

download-amd-drivers

کارت گرافیک Nvidia: برای دانلود آخرین درایورهای انویدیا جی‌فورس (Nvidia GeForce) به سایت  www.geforce.com/drivers مراجعه و اطلاعات کارت گرافیک خود را وارد کنید. سپس بر روی دکمه Start Search کلیک کنید و آخرین نسخه از نتایج نشان داده شده را دانلود کنید.

Nvidia-drivers

درایور را نصب کرده و سپس سیستم را ریستارت کنید. اگر به بهش Device Manager بروید و هیچ علامت هشداری بر روی کارت گرافیک مشاهده نکنید یعنی کارت گرافیک شما به طور صحیح شناخته شده است. در این صورت تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

Nvidia-Windows-driver

نکات عیب یابی

بعضی از ماینرها تمام کارت گرافیک ها را یکجا بر روی مادربورد نصب می‌کنند و سپس به نصب درایور می‌پردازند.

بعضی دیگر از ماینرها نیز ترجیح می‌دهند ابتدا یک کارت گرافیک را بر روی مادربورد نصب کنند، سپس به نصب درایور بپردازند. سیستم را خاموش کنند. بقیه کارت های گرافیک را بر روی مادربورد نصب کنند و اجازه دهند که ویندوز بقیه کارت گرافیک ها را بشناسد. هنگامی که ویندوز در حال تشخیص کارت گرافیک ها می‌باشد ممکن است با پرس تصویر، چشمک زدن یا خاموش و روشن شدن تصویر مواجه شوید.

هر دو روش صحیح است، بنابراین اگر با یکی از روش ها به مشکل خوردید، درایور را پاک و حذف کنید و روش دیگر را امتحان کنید. توصیه می‌کنیم که برای پاک کردن درایورها از برنامه DDU (حذف کننده درایور کارت گرافیک) استفاده کنید و سپس از ابتدا شروع کنید.

نکته مهم: ادامه این راهنما به استفاده از ماینرگیت به عنوان نرم افزار ماینینگ می‌پردازد. اگر نمی‌خواهید از ماینرگیت استفاده کنید، مرحله چهارم به بعد را مطالعه کنید.

 

مرحله دوم: یک حساب رایگان در ماینرگیت ایجاد کنید

به منظور استخراج آسان با استفاده از CPU و کارت گرافیک به حساب ماینرگیت نیاز دارید. بر روی دکمه Sign Up (ثبت نام) کلیک کنید و حساب خود را با آدرس ایمیل معتبر و رمز عبور ایمن ایجاد کنید.

 

مرحله سوم: نرم افزار ماینرگیت را دانلود کنید

مرحله بعد دانلود نرم افزار ماینرگیت است. بر روی دکمه Downloads کلیک کنید تا نسخه مناسب با سیستم عامل شما تعیین شود. فایل دانلود شده را اجرا کنید تا ماینرگیت نصب شود.

پس از پایان نصب، برنامه را اجرا کنید، ایمیلی که با آن ثبت نام کرده اید را وارد کنید و بر روی دکمه Start Mining کلیک کنید.

سپس بر روی دکمه Start Smart Mining کلیک کنید. این گزینه به دنبال سودآورترین کوین برای استخراج می‌گردد و هشینگ را شروع می‌کند. بدین ترتیب، شروع ماینینگ واقعا به همین سادگی و آسانی است.

تصویر فوق ماینینگ کارت گرافیک و CPU را در لپتاپی با CPU قدیمی i7 2630 و کارت گرافیک آنبورد نشان می‌دهد.

GPU-mining

تصویر زیر نیز سیستم ماینینگ با CPU ضعیف Celeron 1840 و ۴ کارت گرافیک RX 470 را نشان می‌دهد. عملکرد ماینینگ هوشمند ماینرگیت بر اساس مشخصات فنی تجهیزات شما متفاوت خواهد بود.

GPU-mining2

اینکه بتوان با یک کلیک به استخراج پرداخت نکته بسیار شگفت انگیزی است، زیرا این امر باعث می‌شود تقریبا همه کاربران بدون درگیری، فایل های bat. یا اعمال تنظیمات به استخراج بپردازند.

اما می‌خواهیم بیش از این موارد پیش برویم. به مطالعه این آموزش ادامه دهید تا به شما بگوییم که چگونه می‌توانید ماینینگ مونرو را به حداکثر برسانید و عملکرد سیستم ماینینگ خود را تقریبا ۲.۵ برابر افزایش دهید.

 

مرحله چهارم: مرحله پیشرفته، عملکرد سیستم ماینینگ مونروی خود را به حداکثر برسانید سیستم های ماینینگ انویدیا

در سیستم های ماینینگ کن دارای کارت گرافیک های انویدیا می‌باشند، بهتر است با ماینر EWBF استخراج کنید، اما اگر CPU خوبی دارید می‌توانید با CPU و با استفاده از ماینرگیت به استخراج بپردازید.

پلتفرم ماینرگیت با ماینرهای EWBF یا کلیمور تناقض ندارد، بنابراین می‌توانید به استخراج دوگانه بپردازید به این صورت که ماینرگیت را بر روی CPU اجرا کنید و از ماینر دیگری بر روی کارت گرافیک برای استخراج زیکش یا سایر ارزهای دیجیتال استفاده کنید.

سیستم های ماینینگ AMD

در. سیستم های ماینینگ که دارای کارت گرافیک های AMD می‌باشند می‌توانید با استفاده از ماینر کلیمور که برای الگوریتم کریپتونایت و اجرا بر روی کارت گرافیک های AMD ایجاد شده اند ماینینگ مونرو را به سطح جدیدی برسانید.

به صفحه دانلود ماینرگیت برگردید، به پایین صفحه بروید و بر روی گزینه Alternative Miners (ماینرهای جایگزین) کلیک کنید. اگر به صفحه ماینر کریپتو کریپتونوت کلیمور هدایت نشدید، بر روی گزینه سمت چپ کلیک کنید.

فایل XMR.bat را با استفاده از آیکن دانلود در سمت راست دانلود کنید.

به صفحه ماینر برگردید و بر روی لینک بیت کوین تاک (Bitcointalk) کلیک کنید (یادآوری: ماینرها را فقط از تاپیک اصلی بیت کوین تاک دانلود کنید)

بر روی لینک مگادانلود کلیک و ماینر را دانلود کنید. سپس آن را از حالت فشرده خارج کنید.

فایل bat. را به پوشه ماینر کلیمور انتقال دهید. فایل bat. باید داخل همان پوشه ای باشد که برنامه ماینر قرار دارد تا به طور صحیح اجرا شود.

 

مرحله پنجم: تنظیمات ویندوز را اعمال کنید

بعضی از تنظیمات ویندوز باید تغییر کند تا آماده ماینینگ شوید. ابتدا باید ویندوز را طوری تنظیم کنید تا وارد حالت Sleep نشود زیرا در ماینینگ اختلال ایجاد می‌کند. به تنظیمات Power Settings بروید و تنظیمات مورد نظر را بر روی گزینه Never Turn Off or Sleep قرار دهید.

بهتر است فایل سیستم پیج (system page) را بر روی ۱۶۳۸۴ مگابایت (۱۶ گیگابایت) قرار دهید.

برای به حداقل رساندن اختلال در ماینینگ، بهتر است به روز رسانی ویندوز را غیرفعال کنید. اگر تمایل دارید می‌توانید این تنظیمات را بر روی حالت فعال بگذارید. فقط به خاطر داشته باشید که به روز رسانی ها گاهی اوقات بدون اجازه شما سیستم را ریستارت می‌کنند و در نتیجه ماینینگ متوقف خواهد شد.

اگر ویندوز دیفندر یا سایر برنامه های آنتی ویروس دارید، پوشه ماینر کلیمور را در فهرست خارج از دسترسی این برنامه ها قرار دهید تا ویندوز، برنامه ماینر را به عنوان ویروس تشخیص ندهد و اقدام به غیرفعال کردن یا حذف آن نکند.

 

مرحله ششم: ماینر را اجرا کنید

پس از اتمام تنظیمات ویندوز، فایل bat. را اجرا کنید. اگر پیام تایید فایروال نشان داده شد، اجرای فایل را تایید کنید. سپس آماده اجرای ماینر کلیمور و استخراج مونرو هستید.

در آزمایش های ما، توان ۴ عدد کارت گرافیک با پلتفرم ماینرگیت به حدود هزار هش در ثانیه رسید اما با اجرای ماینر کلیمور، این عدد به بیش از ۲۴۰۰ هش در ثانیه رسید. این رقم تقریبا بهبود ۲.۵ برابری را نشان می‌دهد. هنگامی که پای ماینرهای AMD به میان می‌آید، کلیمور واقعا قدرتمند است.

نکته جالب این است که اجرای ماینر کلیمور به این شیوه هم چنان بر اساس حساب ماینرگیت استخراج می‌کند و می‌توانید با اجرای ماینرگیت به استخراج توسط CPU بپردازید و همزمان نیز کلیمور با استفاده از کارت گرافیک استخراج کند.

 

مرحله هفتم: پیشرفت خود را بررسی کنید

هنگامی که وارد حساب ماینرگیت می‌شوید، به بخش Dashboard بروید تا فعالیت ها و پیشرفت کلی ماینینگ خود را نظارت کنید. بر روی دکمه Withdraw (برداشت) کلیک کنید تا مونروهای استخراج شده را به کیف پول مونرو انتقال دهید.

 

سوال های رایج قیمت مونرو در حال حاضر چند دلار است؟

در حال حاضر قیمت هر واحد مونرو تقریبا ۸۳ دلار است.

مونرو از چه الگوریتمی استفاده می‌کند؟

مونرو از الگوریتم هشینگی به اسم کریپتونایت استفاده می‌کند که الگوریتم مبتنی بر حافظه است.

چه چیزی برای استخراج مونرو نیاز است؟

بهترین سخت افزار برای ماینینگ مونرو کارت گرافیک است، هرچند با CPU نیز می‌توان به استخراج مونرو پرداخت.

آیا با اسیک می‌توان مونرو استخراج کرد؟

خیر. بدون آنکه بخواهیم جزییات پیچیده ای بیان کنیم می‌توان گفت که الگوریتم کریپتونایت طوری طراحی شده است که در مقابل ماینینگ توسط اسیک ها مقاوم است. توسعه دهندگان مونرو دلایل خود را در این خصوص دارند.

 

نتیجه گیری

آموزش ماینینگ مونرو بر روی رایانه های شخصی برای مبتدیان به اتمام رسید. امیدواریم که این راهنما برای شما مفید واقع شود. اگر با هر مشکل یا سوالی مواجه شدید آن را با ما در میان بگذارید.

از ماینینگ خود لذت ببرید.


آموزش کامل ماینینگ مونرو (Monero)
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران