مزارع استخراج بیت کوین در کارخانه‌های متروکه شوروی سابق

کارخانه های متروکه دوره شوروی سابق در روسیه با تاسیسات استخراج رمز ارز جانی دوباره گرفته اند. توجه ماینرهای بیت کوین به دلیل برق ارزان به سمت کارخانه‌های بزرگ برق آبی سیبری که میراثی دیگر از شوروی سابق هستند، جلب شده است. قیمت مناسب و هوای سرد این منطقه، سیبری را به یک قطب بین المللی استخراج بیت کوین تبدیل کرده و ماینر هایی از اروپا، آسیا و آمریکا در این مزارع فعالیت می‌کنند.

ایستگاه برق آبی براتسک (Bratsk) در شرق سیبری که طی جنگ سرد برای تقویت تولید در شوروی ساخته شده بود، حالا یک صنعت انرژی دیگر را تقویت می‌کند: استخراج بیت کوین.

چندین مزرعه بزرگ ماینینگ کار خود را در براتسک شروع کرده اند. براتسک یک شهر صنعتی در کنار رودخانه آنگارا است که ماینرها از دمای پایین آن بهره می برند تا هزینه خنک کردن دستگاه ها پایین بیاید.

براتسک نمونه ای از مناطقی است که ویرانه های امپراتوری شوروی سابق در آن تبدیل به خاکی حاصلخیز برای صنایع امروزی شده‌اند. پس از فروپاشی شوروی سابق، بخش هایی از مناطق وسیع و اکثراً صنعتی آن  در آشوب‌های اقتصادی نابود و بسیاری از کارخانه‌ها بسته شدند. در سال‌های اخیر ماینرها از برخی از این خرابه‌ها برای تاسیس مزارع استخراج بیت کوین استفاده کرده‌اند.

دیمیتری اوزرسکی (Dmitry Ozersky)، مدیر عامل شرکت ماینینگ الکتروفارم گفت:

مازاد تولید برق در روسیه بخاطر بسته شدن برخی از کارخانه های زمان شوروی و بهینه شدن مصرف انرژی در روسیه، بالاست.

وی ادامه داد:

مزارع استخراج بیت کوین در سراسر روسیه در حال حاضر از 600 مگاوات ظرفیت برق بهره می‌برند که تقریباً 10 درصد از کل 7 گیگاوات برقی است که شبکه بیت کوین را در سراسر جهان حمایت می‌کند

مزارع بیت کوین چین که قطب ماینینگ جهان نامیده می شود در مقایسه با روسیه 60 درصد کل برق شبکه بیت کوین جهان را تشکیل می دهند.

سیبری هنوز هم تولیدات صنعتی بسیاری مانند فلزات و چوب دارد ولی کارخانه هایی که متروکه رها شده‌اند، زمین‌ها و زیر ساخت برق این کشور همه آماده‌اند تا ماینرها از آنها استفاده و این منطقه را به قطب بین المللی ماینینگ تبدیل کنند.

برق در سیبری که بیشتر توسط نیروی برق آبی تولید می شود، حدود 4 سنت در هر کیلو وات ساعت هزینه دارد و ارزانتر از میانگین قیمت 7 تا 8 سنت برق در روسیه است.

در روسیه هیچ قانونی برای رمز ارز ها تصویب نشده و این دارایی های دیجیتال شامل قوانین مالیات و اوراق بهادار نمی‌شوند.

منبع


مزارع استخراج بیت کوین در کارخانه‌های متروکه شوروی سابق
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران