شکست قیمت بیت کوین در کجا صعودی و در کجا نزولی است

بیت کوین پس از خروج از قیمت پایین مارس، با یک افزایش مناسب در اوایل تابستان رو به رو شد بود و اکنون در حال تثبیت قیمت است. ممکن است برخی اخبار بالا یا پایین رفتن قیمت را تعیین کنند.

در حالی که انتظار برای شنیدن اخبار خوب همچنان ادامه دارد، به نظر می‌رسد حرکت قیمت در یک کانال نوسانی قرار گرفته است.

در نمودارِ تجزیه و تحلیل قیمت تکنیکال، اخبار هر چه که باشد، هیچ اهمیتی ندارد. این که چگونه بتوان مکان توقف یا شاید سایر موقعیت ها را پیش بینی کرد و در کل همه این قبیل سوالات را پاسخ داد، باید سطوح حمایت و مقاومت مهم را شناسایی کنیم. با در نظر گرفتن این موضوع، بیاید نگاهی به نمودارهای قیمت روزانه، هفتگی و ماهانه بیت کوین که در آنها مناطق احتمالا کلیدی تفسیر شده اند، بیاندازیم.

در اینجا شاخص مبادلات بیت کوین را در نمودار روزانه بورس اوراق بهادار نیویورک مشاهده می کنیم:

افزایش قیمت دقیقا در حوالی روز دروغ اول آوریل (April Fool’s Day) آغاز شد و تا پایان ماه ژوئن ادامه پیدا کرد.

از آن زمان با  بروز دو کاهش در نقطه 9595، می توانید شاهد چگونگی تثبیت قیمت در ادامه فصل تابستان باشید. خط روند صعودی در اواسط ماه جولای شکسته شده است.

اگر قیمت به زیر سطح 9595 افت کند، آن بیانگر یک سقوط از این دامنه است. توجه داشته باشید که اینجا چقدر نزدیک به زیر ابر ایچیکومو است.

نکته: ابر ایچیکومو (Ichimoku Cloud) نوعی نمودار مورد استفاده در تحلیل های تکنیکال جهت نشان دادن حرکت، روند و سطوح حمایت و مقاومت در یک تصویر است.

در اینجا شاهد نمودار هفتگی هستید:

مشاهده می کنید که چگونه قیمت در این بازه زمانی طولانی مدت در حال تثبیت است: قیمت از زمان افزایش خود در اواخر سال 2017 تا نزدیک 19000 دلار و در پایان دسامبر سال 2018 به پایین ترین قیمت در بالای سطح  3000 دلار رسیده است.

این طور به نظر می‌رسد که این روند افزایشی نتوانست جای خالی شکاف بزرگ نزولی که بازار را در ماه ژانویه 2018 هدف قرار داد، پر کند.

بروز یک شکست افزایشی به بالای سطح 19000 دلار یا یک شکست نزولی به زیر سطح 3200 دلار به قطع، تصویر را تغییر خواهد داد. این کاملا یک محدوده قیمتی است.

در اینجا نمودار ماهانه قرار دارد:

تا زمانی که قیمت بالاتر از خطی که پایین ترین نقاط قیمتی را از سال 2015 به بعد به هم متصل ساخته، باقی بماند، روند صعودی طولانی مدت همچنان به قوت خود پایدار خواهد بود.

صعود به نزدیک یا اندکی بالاتر از خط روند نزولی در اواخر سال 2017، حاکی از تست مجدد اوج قیمت است. شاخص همگرایی/واگرایی میانگین متحرک (MACD) واقع در زیر نمودار که البته همیشه قابل اعتماد نیست، جالب توجه است.

این مقاله تنها یک تجزیه و تحلیل نموداری قیمت بدون رجوع به فونداسیون ها، داستان ها یا اخبار رمزنگاری جهان بود.


شکست قیمت بیت کوین در کجا صعودی و در کجا نزولی است
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران