مقام ارشد بانک مرکزی اروپا: لیبرا گرگی در لباس میش است

«ایو مرش» (Yves Mersch)، یکی اعضای هیئت‌مدیره بانک مرکزی اروپا، طی کنفرانس ECB در فرانکفورت از «لیبرا»، ارز دیجیتال باثبات فیس‌بوک، با عنوان «گول‌زننده» و «گرگی در لباس میش» یاد کرد.

به‌نقل از «کوین تلگراف» و بر اساس گزارش امروز «بلومبرگ»، مرش در این کنفرانس گفت که نمی‌توان امیدوار بود که ارزهای خصوصی به جایگزینی مناسب و قابل اتکا برای پول‌های رایجِ صادرشده از جانب بانک‌های مرکزی تبدیل شوند.

به‌عقیده وی تنها بانک‌های مرکزی مستقل می‌توانند به موسسات مالی مجوز ایجاد ارزی قابل اتکا را بدهند که توانایی جلب رضایت عمومی را دارد. وی در ادامه می‌افزاید:

از صمیم قلب امیدوارم که مردم اروپا نسبت به پشت کردن به امنیت و سلامت راهکارهای پرداختی موجود، وسوسه نشوند و به دام ادعای توخالی، گول‌زننده و در عین حال جذاب فیس‌بوک نیافتند. لیبرا گرگی در لباس میش است.

قانون‌گذاران در سرتاسر دنیا نسبت به پتانسیل‌های ارز دیجیتال فیس‌بوک در خصوص پول‌شویی و کنترلش بر سرمایه‌ها ابراز نگرانی کرده‌اند. ماه جاری شاهد ملاقات مقامات قانون‌گذار در ایالات‌متحده و همتایان سوئیسی‌شان بودیم؛ پس از این ملاقات مقامات آمریکایی اعلام کردند که نسبت به پروژه لیبرا همچنان نگرانند.

این در حالی است که مسئول بانک ملی انگلستان، «مارک کارنی»، پیشنهاد کرده که سیستم اقتصاد جهانی به سمت جایگزینی دلار آمریکا با ارزی مشابه لیبرای فیس‌بوک حرکت کند.

فیس‌بوک نیز با لابی‌گری در حال مقابله با محدودیت‌های قانونی است که با آنها مواجه شده. فیس‌بوک به تازگی با یک شرکت لابی‌گر در واشنگتن قراردادی را امضا کرده تا به مقابله با رویکرد منفی مراجع قانونی آمریکا پیرامون لیبرا بپردازد.

اوایل ماه آگوست (مرداد)، فیس‌بوک اقدام به استخدام «سوسان استونر زوک» کرد که پیش‌تر به‌عنوان دستیار سناتور «مایک کارپو» فعالیت می‌کرد. زوک قرار است تا در تیم لابی‌گری فیس‌بوک فعالیت کند.

نوشته مقام ارشد بانک مرکزی اروپا: لیبرا گرگی در لباس میش است اولین بار در ارز دیجیتال پدیدار شد.


مقام ارشد بانک مرکزی اروپا: لیبرا گرگی در لباس میش است
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران