آیا هنگام نزولی بودن بازار باید بیت کوین خرید؟

افت اخیر قیمت بیت کوین به زیر سطح 10000 دلار، جامعه رمزنگاری را که از قبل به دو گروه تقسیم شده بودند، به دو حزب کاملا مجزا تبدیل کرده است.

در یک طرف افراد خوش بینی هستند که معتقدند، افت بیت کوین به 9400 دلار تنها یک وقفه کوتاه در مسیر حرکت به سمت خوشبختی و یک فرصت عالی برای سرمایه گذاری بیشتر است.

در طرف دیگر افرادی هستند که می گویند روند افزایشی تابستان تمام شده و در آینده نزدیک زیان های بیشتری در راه است. در پشت هر ادعا، خطوط پر پیچ و خم تحلیل های تکنیکال تحلیلگران را می توان دید.

بنابراین با این تفاسیر، در این مقاله سه شاخص ساده وجود دارد که نشان میدهد اکنون زمان  بسیار بدی برای خرید است.

 1- عدم موفقیت بیت کوین برای عبور از قله های دو قلو تشکیل حالت قله های دوقلو در ماه ژوئن و جولای. این وضعیت معمولا نشان دهنده اوج یک روند افزایشی قیمت است.

قله های دو قلو (Double-Top) به تشکیل دو اوج قیمت دو قلو اطلاق میشود. این حالت را می توان در نمودار دارایی هایی با مبادلات بالا و هنگامی که قیمت در حال رسیدن به اوج خود است، مشاهده کرد. قله های دوقلو را می توان در تمام تاریخ ده ساله بیت کوین دید. یکی از آنها اخیرا در ماه جولای تشکیل شد.

هنگامی که بیت کوین در ماه ژوئن به 13770 دلار رسید، پس از آن 26 درصد افت کرد و به قیمت 9800 دلار رسید. سپس با یک افزایش سریع، قیمت به سطح 13000 دلار برگشت.

اگر بیت کوین از محدوده قیمتی قله های دو قلو عبور کرده بود، توضیحات مقاله حاضر به جای این که منفی باشد، مثبت بود. در حالی که بیت کوین موفق به عبور از قله های دوقلو نشد.

2- افت شدید حجم مبادلات

یک شاخص ساده دیگر که می توان به آن توجه کرد، کاهش سریع حجم مبادلات است.  هنگامی که قیمت در اواخر ماه ژوئن به اوج خود رسید، حجم مبادلات بیت کوین به 45 میلیارد دلار افزایش یافت.

حجم مبادلات بیت کوین نسبت به دو ماه قبل  یک سوم شده است.

در 24 ساعت گذشته حجم مبادلات بین 11 تا 14 میلیارد دلار نوسان دارد. با این وجود حجم مبادلات بیت کوین تنها در دو ماه گذشته حدود 70 درصد کاهش یافته است.

3- بیت کوین آنطور که تصور می کنید بر بازار تسلط ندارد

یکی از شاخص های ظاهرا صعودی که اغلب به آن مراجعه می شود، شاخص تسلط بیت کوین بر بازار است. این که سهم بیت کوین نسبت به کل ارزش بازار رمزنگاری رو به افزایش است، درست است. اما سهم آن نسبت به حجم مبادلات کل بازار به طور قابل توجهی کم است.

با مراجعه به سایت اوپن مارکت کپ که داده ها را تنها از صرافی ها معتبر دریافت می کند، مشاهده می کنیم که سهم واقعی بیت کوین از حجم مبادلات روزانه بازار نزدیک به 48 درصد است.

شاخص تسلط واقعی بیت کوین بدون واش تریدینگ

طبق اطلاعات همین وب سایت، حجم مبادلات بیت کوین را در فصل بهار، زمانی که آلت کوین ها بشدت در حال جهش بودند، 33 درصد نشان داد.


آیا هنگام نزولی بودن بازار باید بیت کوین خرید؟
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران