قاضی مسعودی مقام: بیت کوین با مقررات کشور انطباق ندارد

استاد دانشگاه و قاضی دادگاه رسیدگی به مفاسد اقتصادی معتقد است بیت کوین در کشور ما بومی‌سازی نشده و انطباق صحیحی نیز با قوانین و مقررات داخلی ندارد.

اسدالله مسعودی مقام درباره سرمایه‎گذاری مردم در حوزه پول دیجیتال گفت: هنوز بیت کوین در کشور ما بومی‌سازی نشده است و اگر ما بتوانیم با قوانین و مقررات داخلی، آن را همسان کنیم، ممکن است اثرگذار باشد اما مقوله‎های وارداتی بدون بومی‌سازی قطعاً مضرات و مشکلاتی خواهد داشت و در چنین مواردی دولت باید قوانین و مقرراتی تصویب کند.

وی با اشاره به مصوبه اخیر هیات دولت در زمینه خرید و فروش رمزارزها گفت: مسئله مهم در این زمینه، فراهم کردن سازوکار آن است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: اکنون بیت‌کوین یک مقوله مجهول برای مردم است و هنوز انطباق صحیحی با قوانین و مقررات فعلی ما در همه حوزه ها ندارد.

وی درباره کنار کشیدن دولت از هرگونه مسئولیتی در زمینه خریدوفروش رمزارزها توسط مردم گفت: این نوع برخورد باعث ایجاد ناامنی در میان مردم میشود و باید برای مقوله‎ای که مورد تصویب قرار می‌دهند، ضمانت‎هایی را پیش‌بینی کنند تا کسانی که در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کنند، اطمینان داشته باشند.

رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال‌گران و مفسدان اقتصادی افزود: باید برای مردم تبیین شود که این مقوله چیست، از کجا آمده و سیر تحول آن چگونه بوده تا مردم با آگاهی آن را انتخاب کنند اما اکنون کسی آگاهی ندارد و چون اکثر مردم به دنبال سود زودرس هستند و میخواهند به سرعت ثروتمند شوند، در این زمینه فکر می‌کنند هر مسیری که در کشور برای سرمایه‎گذاری باز میشود، سودی در آن وجود دارد درحالیکه در کشورهای دیگر اینگونه نیست و آنان به گونه‌ای وضعیت سرمایه‎گذاری خود را تنظیم میکنند که مردم در این مسیر، هم سود و زیان را در نظر بگیرند و هم مشکلات آن را پیش بینی کنند.

منبع: entekhab

نوشته قاضی مسعودی مقام: بیت کوین با مقررات کشور انطباق ندارد اولین بار در arzdata.com. پدیدار شد.


قاضی مسعودی مقام: بیت کوین با مقررات کشور انطباق ندارد
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران