با بزرگترین ICO تاریخ آشنا شوید؛ فایل کوین راهکار ذخیره سازی غیرمتمرکز!

بزرگترین دزدی کریپتو فایل کوینفایل کوین چیست؟

فایل کوین یک راهکار ذخیره سازی غیرمتمرکز است. در سال ۲۰۱۷، ICO فایل کوین با جذب سرمایه ۲۵۷ میلیون دلاری به بزرگترین فروش توکن تاریخ تبدیل شد.

پروژه فایل کوین هم چنان تحت توسعه می‌باشد و توسعه دهندگان هنوز نسخه آزمایشی آلفا را منتشر نکرده اند. هرچند در حال حاضر چندین ذخیره کننده و ماینر در حال آزمایش این شبکه هستند. در نتیجه می‌توان در خصوص فایل کوین هیجان زده بود، زیرا تیم توسعه دهنده این پروژه از افراد خوش نام این صنعت می‌باشند و در گذشته پروژه های موفقی تولید کرده اند.

فایل کوین علاوه بر ICO رکوردشکنی که داشت، سرمایه گذاری هایی از جانب برترین شرکت های سرمایه گذاری سیلیکون ولی نظیر Y Combinator، اندریسن هورویتز، Naval Ravikant و شرکت سرمایه گذاری وینکلووس را دریافت کرده است. این حجم از جذب سرمایه همراه با تجربه تیم توسعه دهنده باعث شده است که این پروژه دارای سطحی از اعتبار را به خود اختصاص دهد که در صنعت کریپتو کم سابقه بوده است.

این مقاله به این موضوع خواهد پرداخت که آیا پروژه فایل کوین مستحق تبلیغات و استقبال گسترده صنعت کریپتو را داشته است یا خیر.

 

مشکل موجود در ذخیره سازی فایل ها و استفاده از اطلاعات

راهکارهای فعلی ذخیره سازی اطلاعات نظیر راهکارهای آمازون و گوگل، متمرکز می‌باشند، بنابراین در مقابل حملات آسیب پذیر هستند. ما شاهد چنین نفوذهای امنیتی مهم به اطلاعات بوده ایم. شاید بتوان قابل توجه ترین این نفوذهای امنیتی را هک اکویفکس (Equifax) در نظر گرفت.

علاوه بر این، هر ساله در حال ایجاد حجم عظیمی از اطلاعات جدید هستیم. در سال جاری مقدار اطلاعات ایجاد شده بیشتر از مجموع اطلاعات ۵ هزار سال قبل خواهد بود. بعید است که تقاضا برای ذخیره سازی اطلاعات کاهش یابد.

فایل کوین به دنبال این است تا از تقاضای روز افزون ذخیره سازی اطلاعات با استفاده از فناوری بلاک چین سرمایه ای به دست آورد تا شبکه ای همتا به همتا از نودهای ذخیره کننده ایجاد کند. هرچند فایل کوین در این زمینه تنها نیست. رقابت برای بهترین راهکار ذخیره سازی غیرمتمرکز بسیار سخت است. پلتفرم هایی نظیر Storj و Sia نیز قبلا عرضه شده اند و در تلاش برای جذب کاربران خود هستند. ذخیره سازی غیرمتمرکز به عنوان راهکار ممکن برای ذخیره سازی ایمن باعث جلب توجه زیادی شده است.

بخشی از اکوسیستم ذخیره سازی غیرمتمرکز که فایل کوین به آن می‌پردازد، کنترل کاربران است. پلتفرم های Storj و Sia قیمت گذاری برای پلتفرم هایشان را کنترل می‌کنند اما فایل کوین بازاری را برای ارتباط میزبان ها و حامیان پیاده سازی می‌کند. این بازار برای ارزانتر شدن تدریجی ذخیره سازی ارائه می‌شود. فایل کوین هم چنین به کاربران این قابلیت را می‌دهد تا سرعت، تکرار یا هزینه سفارش های خود را اولویت بندی کنند.

 

انواع نودها

بخش مهمی از ارزش فایل کوین مربوط به معماری منحصربه‌فرد آن است در حالی که اکثر شبکه ها یک نوع نود ساده و استاندارد پیاده سازی می‌کنند، زیرا از راهکار دوگانه بهره می‌برد.

۱- نودهای ذخیره کننده (Storage Nodes)

این نوع نودها برای کسانی که پلتفرم های Storj و Sia را می‌شناسند آشنا می‌باشد. با استفاده از این پلتفرم ها هرکسی می‌تواند فضای ذخیره سازی اضافه در رایانه خود را اجاره دهد. فایل کوین از این فضای اضافی برای ذخیره سازی فایل های کوچک و رمزنگاری شده سایر افراد استفاده خواهد کرد.

هدف فایل کوین از این کار، تشویق نودهایی با فضای ذخیره سازی متوسط می‌باشد. دیتاسنترهای عظیم ترجیح می‌دهند بسیار متمرکز باشند و ماموریت فایل کوین را شکست بدهند. هرچند، اپراتورهای کوچک نیز با اینترنت نامناسب و فضای ذخیره سازی اندک، به همان اندازه می‌توانند مشکل ساز باشند.

۲- نودهای بازیابی (Retrieval Nodes)

نودهای بازیابی منحصر به سیستم فایل کوین می‌باشند. این نودها باید نزدیک نودهای ذخیره کننده در شبکه قرار بگیرند. هرچند، نودهای بازیابی به پهنای باند زیاد و تاخیر یا لتنسی کم نیاز دارند. به نودهای بازیابی هنگامی هزینه پرداخت می‌شود که در خصوص ایجاد و بازیابی فایل برای کاربر، سریعترین نود باشند.

این موضوع بدان معنا است که موفق ترین نودهای بازیابی بر بستر اینترنت پرسرعت و در مراکز پر جمعیت عمل خواهند کرد که نودهای بسیار زیادی به صورت همزمان فعالیت دارند.

 

نحوه کار فایل کوین

به عنوان یک کاربر فایل کوین می‌توانید فایلی که می‌خواهید آپلود کنید را مشخص کرده و با پرداخت کارمزد کم، درخواست آپلود خود را وارد فهرست فایل کوین کنید. سپس، نودهای ذخیره کننده پیشنهاد خود در خصوص حق ذخیره سازی فایل شما را ارائه خواهند داد. این فرایند مزایده ای طوری طراحی شده است تا کمترین هزینه ممکن را برای آپلود کننده به همراه داشته باشد. صرافی فایل کوین یک صرافی غیرمتمرکز با دفتر سفارشات کاملا بر بستر بلاک چین فایل کوین می‌باشد.

پس از آن، فایل کوین فایل مورد نظر شما را رمزنگاری کرده و به چندین بخش تقسیم می‌کند. این بخش های مختلف به نقاط مختلف شبکه که میزبانی از فایل شما را پیشنهاد داده بودند ارسال می‌شود. مکان دقیق تمام بخش های فایل شما در بلاک چین فایل کوین و در بخشی به اسم جدول اختصاص فایل ثبت می‌شود. به منظور بازیابی تمام بخش های مختلف فایل، باید کلید خصوصی فایل را بدانید. فقط مالک فایل دارای کلید خصوصی می‌باشد بنابراین فقط او می‌تواند فایل را پیدا، یکپارچه و رمزگشایی کند.

نحوه کار فایل کوین

مکانیزم اجماع منحصر به فرد

توسعه دهندگان فایل کوین مکانیزم اجماع منحصربه‌فردی برای آن ایجاد کرده اند. مکانیزم های اجماع را می‌توان به عنوان طرح های انگیزشی برای ایمن سازی شبکه در نظر گرفت. در اجماع گواه اثبات کار بیت کوین، هدف همان ارائه توان پردازشی بسیار زیاد برای الگوریتم هشینگ می‌باشد.

راهکار برجسته فایل کوین، استفاده از اجماع برای ارائه فضای ذخیره سازی به جای توان محاسباتی می‌باشد. مدل اجماع گواه اثبات تکرار (Proof of Replication) از ماینرها می‌خواهد که به بررسی کننده اثبات کنند که نسخه های متفاوتی از فایل های مختلف در شبکه ایجاد کرده اند. این امر باعث می‌شود که تکرار و اعتبار شبکه افزایش یابد درحالی که نودهای ذخیره کننده را تشویق می‌کند تا فضای ذخیره سازی بیشتری به شبکه ارائه دهند.

نسخه کامل مکانیزم اجماع گواه اثبات تکرار هنوز به طور عمومی در دسترس نمی‌باشد. بنابراین بررسی دقیق نحوه کار این پروتکل دشوار می‌باشد. هرچند، تیم توسعه دهنده این پروتکل، وایت پیپری را با توضیحات مقدماتی منتشر کرده است.

 

تیم پروتکل لبز (Protocol Labs)

بخش عمده ای از هیجان موجود برای فایل کوین مربوط به تیم توسعه دهنده آن می‌شود. پروتکل لبز تیم شناخته شده ای در زمینه فناوری همتا به همتا می‌باشد. پروتکل لبز همان تیم مسئول پروژه هایی نظیر IPFS، libp2p، IPLD، مالتی فرمتز (Multiformats) و کوین لیست (CoinList) می‌باشد. فایل کوین از سایر فناوری ها مخصوصا IPFS استفاده می‌کند. فناوری هایی که سابقه طولانی در زمینه زیرساخت های ذخیره سازی و انتقال فایل همتا به همتا دارند.

بدون شک این تیم درک کاملی از بلاک چین دارد. این تیم تجربه بسیار زیادی در به کارگیری فناوری متن باز را نیز در کارنامه خود دارد. هم چنین با کدبیس سایز پروژه های این عرصه آشنا می‌باشند. آنها اعلام کرده اند که اتریوم و زیکش تاثیر بسزایی در نحوه ایجاد بلاک چین و قراردادهای هوشمند فایل کوین داشته اند.

قبل از ICO فایل کوین، پروتکل لبز یا بودجه نسبتا کم ۳.۵ میلیون دلاری در حال فعالیت و ایجاد پروژه های مختلف و موفق بوده است.

 

عرضه اولین توکن های فایل کوین به اسم FIL

عرضه اولین توکن های فایل کوین بزرگترین ICO تاریخ بوده است و طی آن حدود ۲۵۷ میلیون دلار سرمایه جذب شد. مجموع پیش فروش و ICO، ده درصد کل توکن ها را ارائه می‌دهد.

این ICO فقط برای سرمایه گذاران معتبر و طبق اعلام قانونگذاران آمریکا در دسترس بود. عملا این موضوع بدان معنا است که شرکت کنندگان این ICO افرادی با درآمد بیش از ۲۰۰ هزار دلار یا شبکه هایی به ارزش بیش از یک میلیون دلار بودند. فایل کوین با ICO خود در صدد مطابقت با قوانین و استانداردهای موجود بود. هرچند بسیاری از اعضای جامعه با تصمیم مبنی بر حذف خرده سرمایه گذاران، ناامید شدند.

سرمایه گذاران می‌توانستند انتخاب کنند که توکن های خود را برای دوره های زمانی مختلف سرمایه گذاری کنند تا از تخفیف خرید اولیه برخوردار شوند. فایل کوین، توکن ها را به عنوان SAFT (توافقنامه ساده برای توکن های آتی) فروخت. در حال حاضر هیچ توکن FIL ای وجود ندارد و تا زمانی که فایل کوین، بلاک جنسیس خود را عرضه نکند نیز هیچ توکنی وجود نخواهد داشت. هرکسی که ادعا می‌کند دارای توکن FIL است یا آن را می‌فروشد دروغ می‌گوید.

 

اختصاص توکن ها

۳۰ درصد توکن های اختصاص داده شده در بلاک جنسیس ایجاد و توزیع خواهد شد که از این مقدار، ۱۵ درصد به تیم توسعه دهنده، ۱۰ درصد به سرمایه گذاران و ۵ درصد به بنیاد فایل کوین اختصاص داده خواهد شد. ۱۵ درصد توکن های اختصاص داده شده به تیم توسعه دهنده و ۵ درصد توکن متعلق به بنیاد فایل کوین تقریبا مقدار زیادی است. مخصوصا اگر مقدار هنگفت سرمایه جذب شده را مد نظر قرار دهیم.

اختصاص توکن ها

۷۰ درصد باقی مانده برای پاداش های ماینینگ ذخیره می‌شود. ماینرها در ازای توزیع فایل ها در شبکه با بلاک پاداش دریافت خواهند کرد.

 

نحوه خرید توکن FIL

با آنکه ICO پایان یافته است اما توکن های FIL هنوز عرضه نشده اند. در نتیجه نمی‌توانید توکن های FIL را بخرید.

صرافی Gate.io در حال فروش توکن های آتی فایل کوین به علاقه مندانی است که به قمیت آینده توکن FIL پس از عرضه خوش بین هستند.

 

نحوه ذخیره سازی توکن FIL

توکن های FIL هنوز وجود ندارند، بنابراین در حال حاضر چیزی برای ذخیره کردن موجود نیست. توکن های FIL با کیف پول مخصوص خود عرضه خواهند شد.

 

نقشه راه فایل کوین

توسعه دهندگان برای ICO نقشه راهی منتشر کرده بودند اما برای سال جاری هنوز نقشه راهی تدارک ندیده اند.

می‌توان اینطور در نظر گرفت که تیم توسعه دهنده به سختی مشغول کار بر روی ایجاد و آزمایش شبکه فایل کوین با کاربران خصوصی خود می‌باشند. هنوز تاریخ عرضه دقیقی برای شبکه آزمایشی عمومی یا نسخه آزمایشی آلفا مشخص نشده است. تیم توسعه دهنده فایل کوین در زمینه ارتباطات پس از ICO ضعیف عمل کرده است.

اولویت دیگر فایل کوین برای سال جاری، استخدام افراد است. تیم فایل کوین به دنبال گسترش خود از یک تیم کوچک به یک تیم بزرگ است که ارزش سرمایه گذاری ۲۷۵ میلیون دلاری را داشته باشد.

 

نتیجه گیری

فایل کوین قطعا تیم و سرمایه مناسب برای تبدیل شدن به پلتفرم ذخیره سازی غیرمتمرکز برتر را دارد. هرچند این پروژه در حال وارد شدن به بازاری است که دارای رقبای نام آشنایی می‌باشد. در آخر، این کاربرد و انسجام محصول فایل کوین است که عامل تعیین کننده صعود یا سقوط فایل کوین خواهد بود.


با بزرگترین ICO تاریخ آشنا شوید؛ فایل کوین راهکار ذخیره سازی غیرمتمرکز!
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران