چگونه در تراکنش های بیت کوین ناشناس باقی بمانیم؟!

ناشناس ماندن در تراکنش های بیت کوین

آیا می‌خواهید بیت کوین را به صورت ناشناس بخرید؟ از ارائه کارت شناسایی خود در مبادلات مختلف بیت کوین متنفر هستید؟ در این راهنما سعی می‌کنم به تمام سوالات شما در مورد نحوه خرید بیت کوین و اینکه چطور در هنگام معامله کاملا ناشناس بمانید، بپردازم.

خلاصه ای از نحوه‌ی خرید بیت کوین به صورت ناشناس

برغم شهرت بیت کوین، این ارز دیجیتال به طور کامل، ناشناخته نیست. از آن جایی که هر گونه معامله‌ای در بیت کوین قابل رؤیت است و تایید هویت معامله کنندگان مورد نیاز می‌باشد، لذا ردیابی معاملات شما در بیت کوین بسیار ساده است.

راه‌هایی برای خرید بیت کوین به صورت ناشناس وجود دارد که از جمله‌ی آنها می‌توان به خرید نقدی از طریق پاکس فول یا خودپردازهای بیت کوین اشاره کرد. علاوه بر این، مکان‌هایی مانند بیت کوییک (BitQuick) وجود دارند که حداقل نیاز به شناسایی هویت دارند و فاش کردن هویت دقیق شما ضروری نیست.

نهایتا برای بی هویت ماندن کامل، شما به راه کارهایی همچون تور (Tor) یا تایلس (Tails)، ارزهای مخلوط، استفاده از وی پی ان و غیره احتیاج دارید.

هزینه‌ی گمنام ماندن، معمولا سنگین است و کاملا بستگی به میزان اهمیت گمنام ماندن برای هر کاربر دارد.

پس به طور خلاصه چطور می‌توان ناشناس باقی ماند؟ اگر مایل به کسب اطلاعات دقیق‌تر هستید مطلب را تا انتها مطالعه کنید. ما مطالب زیر را بیان خواهیم کرد:

آیا بیت کوین، ناشناس است؟ 3 روش ساده برای خرید بیت کوین به صورت ناشناس پاکس فول خرید از طریق خودپردازهای بیت کوین کارت‌های پیش پرداخت شده خرید بیت کوین بدون احراز هویت یا کارت شناسایی بیت کویک هودل هودل بیسک چرا ناشناس بمانیم؟ چگونه به طور ناشناس از بیت کوین استفاده کنیم؟- راهنمای ابتدایی چگونه گمنام بمانیم؟ -راهنمای پیشرفته گمنام سازی بیت کوین‌های خود نتیجه گیری ۱- آیا بیت کوین ناشناس است؟

ناشناس ماندن در دنیای کریپتو

قطعا خیر. با آنکه بیت کوین بسیار شخصی‌تر از کارت‌های اعتباری است، اما بسیار شناخته شده است. نحوه‌ی کار بیت کوین به این شکل است که تمام معاملات صورت گرفته در یک دفتر کل به اسم بلاک چین، نمایه می‌شوند. داده‌های بایگانی شده‌ی هر کدام از این معاملات شامل مقدار پرداختی بابت بیت کوین و آدرس‌های فرستنده و گیرنده‌ی بیت کوین می‌باشند. با اینکه این آدرس‌ها معمولا قابل ردیابی هستند منتها به شخص یا شرکت حقوقی خاصی مربوط نمی‌باشند. به همین خاطر است که بیت کوین را یک سیستم با هویت کاذب می‌نامند.

در هر صورت به طرقی، هویت هر شخص، با آدرس آن شخص همبستگی دارد. برای مثال، زمانی که افراد نام خود را با آدرس آنلاین خود با هم دیگر به اشتراک می‌گذارند. هنگامی‌ که این پیوند ایجاد شد، شخصی با عزم جدی، صرف زمان کافی و جستجوی منابع می‌تواند به تجزیه و تحلیل بلاک چین بپردازد و تشخیص دهد که چه میزان بیت کوین و چه تعداد معامله کننده در این سیستم وجود دارند و چگونه بیت کوین‌شان را خرج می‌کنند. برای استفاده از بیت کوین به صورت ناشناس، اقدامات احتیاطی لازم را جهت فاش نکردن هویت اصلی خود و مرتبط نساختن آن با آدرس و تراکنش‌های خود، باید رعایت کنید.

۲- سه روش برای خرید بیت کوین به صورت ناشناس

توجه: در ژوئن 2019 وبسایت محبوب لوکال بیت کوین گزینه خرید نقدی برای معامله گران نقدی را از وبسایتش حذف کرد.

روش اول: پاکس فول (PAXFUL)

ساده ترین راه برای معامله بیت کوین به صورت ناشناخته خرید نقدی بیت کوین است. از پاکس فول برای یافتن شخصی که در نزدیکی شماست و مایل به فروش بیت کوین خود به صورت نقدی است، استفاده کنید.

شما می‌توانید از یک ایمیل مستعار برای ثبت نام در پاکس فول استفاده کنید. در اینجا تایید آی دی اختیاری است. برای گمنام ماندن، باید هیچ ردی از تراکنش مالی از خود بجا نگذارید.

توجه داشته باشید که اغلب افرادی که در پاکس فول هستند تمایلی به معامله با افراد بی هویت را ندارند. در هر حال، مادامی‌که شما به صورت نقدی معامله می‌کنید، مشکل خاصی پیش نمی‌آید.

روش دوم: خودپرداز‌های بیت کوین

راه دیگر برای خرید گمنام بیت کوین، مراجعه به نزدیک ترین خودپرداز بیت کوین به خودتان و خرید بیت کوین از آن است. خرید بیت کوین از طریق خودپرداز، احتمالا بهترین گزینه برای ناشناس ماندن به شمار می‌رود ولی همه افراد این شانس را ندارند که در نزدیکی خود یک خودپرداز داشته باشند.

زمانی که خودپرداز، راجع به ورود آدرس بیت کوین شما سوال می‌کند، کافی است تعیین کنید که هیچ آدرسی ندارید. در بسیاری از موارد به تولید یک کاغذ جیبی برای شما بسنده می‌کند. پس از آن شما می‌توانید رمز خود را روی آن کاغذ نوشته و بیت کوین‌های خود را به هرجایی که می‌خواهید بفرستید.

آیا به کارت شناسایی برای خودپرداز نیاز دارم؟

خیر، خودپرداز بیت کوین نیازی به کارت شناسایی ندارد؛ منتها سقف مشخصی برای خرید بیت کوین از آنها وجود دارد.

آیا خرید از این طریق مشمول کارمزد می‌باشد؟

بله، اغلب خود پرداز‌ها بین 7 تا 10 درصد کارمزد دارند. درصورتی که کارمزد نشان داده نشود، در نرخ تبدیل مستتر می‌باشد.

روش سوم: کارت پیش پرداخت شده

راه دیگری برای ناشناس ماندن، استفاده از کارت‌های پیش پرداخت شده می‌باشد که شما می‌توانید در هر سوپرمارکتی آن را تهیه کنید. سپس می‌توانید از این کارت برای خرید بیت کوین بدون نیازمند ارائه هیچ فرم هویتی به فروشنده مانند آنچه در در لوکال بیت کوین یا پاکس فول ارائه می‌دهید، استفاده کنید.

۳- خرید بیت کوین بدون احراز هویت

محل‌های ذیل، به شما اجازه خرید بیت کوین را بدون نیاز به احراز هویت می‌دهند. هرچند اجازه خرید نقدی را نمی‌دهند.

بیت کوییک

بیت کوییک مانند یک سند رسمی ‌برای تراکنش‌های مربوط به واریزی‌های نقدی بیت کوین در بانک‌های سراسر آمریکا است. مفاد آن ساده است. خریدار و فروشنده بر روی یک قیمت توافق می‌کنند. فروشنده بیت کوین را نزد بیت کویک سپرده گذاری می‌کند. زمانی که خریدار وجه مورد توافق را به حساب فروشنده واریز کرد، بیت کوین آزادسازی می‌شود. یک شماره موبایل برای انجام این فرآیند مورد نیاز است. برخلاف کارت شناسایی، خرید یک خط تلفن به صورت بی هویت از طریق ایمیل یا اسکایپ کار ساده ای است.

هودل هودل

هودل هودل، یک پروسه پرداخت شخص به شخص جهانی برای معامله بیت کوین است که به کاربران اجازه می‌دهد که به طور مستقیم با هم دیگر معامله کنند. سایت، پول کاربران را بلوکه نمی‌کند بنابراین نیازی به انجام فرآیند KYC یا تشخیص هویت مشتری نمی‌باشد.

بیسک (Bisq)

بیسک یک نرم افزار منبع باز با قابلیت جفت سازی دو کامپیوتر به هم دیگر است که امکان خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده در مقابل ارزهای ملی را فراهم می‌کند. هیچ ثبت نامی ‌برای بیسک نیاز نیست. بیسک هیچ بیت کوینی را نگه نمی‌دارد و بیشتر شبیه هودل هودل است که به جای نگهداری آدرس ارزهای رمزنگاری شده در یک جعبه تحت کنترل بیسک، این آدرس‌ها به صورت چند امضایی نگهداری می‌شوند. علاوه بر این، بیسک هیچ گونه پول با پشتوانه‌ای مانند دلار یا یورو را نگهداری نمی‌کند. ارزهای رایج، بطور مستقیم از شخصی به شخص دیگر معامله می‌شوند.

۴- چرا ناشناس بمانیم؟

 

 

قبل از اینکه به جزئیات در مورد چرایی گمنام بودن بپردازیم، باید اهمیت ناشناس ماندن را درک کنیم. یکی از مهمترین دلایل این امر، جلوگیری از هک شدن و مورد هدف قرار گرفتن هکرها است. یک حریم خصوصی قوی، ریسک چنین عملیات مخربی را کاهش می‌دهد. بلاکچین بر اساس یک رمزنگاری مستحکم، مانع از جعل کردن یا سایر اقدامات کلاهبردارانه می‌شود، اما عنصر انسانی دخیل در معاملات بیت کوین همیشه نقطه ضعف این بستر به شمار می‌رود. استفاده از یک اسم مستعار (مثلا ساتوشی ناکاموتو)، حریم خصوصی شما را تقویت می‌کند؛ منتها به خاطر داشته باشید که یک بازرس ماهر می‌تواند شما را بر اساس استاندارد‌های ارتباط اینترنتی ردیابی کند. بسیاری از کیف مجموعه‌های بیت کوین، آدرس آی پی شما را پخش می‌کنند که می‌تواند راه ساده‌ای برای دستیابی به آدرس یا آدرس‌های حقیقی شما باشد.

از آنجایی که تراکنش‌های بیت کوین یک موضوع عمومی ‌قابل رکورد است، هر آدرسی که با هویت شما همراه باشد ۴ بخش اطلاعاتی مهم را فاش می‌کند:

تاکنون چه مقدار بیت کوین را در آدرستان نگه داشته‌اید و یا در حال حاضر چه مقدار دارید. زمان دقیق دریافت آنها کی بوده است. از چه کسی آنها را دریافت نموده اید (مگر اینکه آنها نکات امنیتی موثری را رعایت کرده باشند). به چه آدرسی این بیت کوین‌ها را ارسال می‌کنید (که مانند مورد سوم، ممکن است هویت دارنده آنها را معلوم کند).

کیف‌های بیت کوین (Bitcoin wallets) با ویژگی‌های کنترل سکه، این امکان را به شما می‌دهد که از آدرس‌های انتخابی (که از نظر تکنیکی به اصطلاح UTXO نامیده می‌شوند) که به شما امکان انتخاب نمایش آدرس دلخواهتان را می‌دهد، پرداخت خود را انجام دهید. به هرحال، شیوه‌ای که اغلب کیف‌های بیت کوین مدیریت می‌کنند، معمولا به آدرس‌های مختلفی در داخل کیف لینک داده می‌شوند.

در نتیجه، یک آدرس به همراه هویت، که تحت کنترل شما باشد، می‌تواند منجر به نشت اطلاعاتی راجع به آدرس‌های ناشناخته شما بشود.

۵- چگونه به صورت ناشناس و بی هویت، از بیت کوین استفاده کنیم؟

همانطور که پیشتر پیشنهاد دادم، شما می‌توانید فرض را بر این بگیرید که کلیه آدرس‌های داخل کیف بیت کوین شما، به هویت حقیقی شما به یکی از طرق ممکن، لینک شده است. نرمال ترین حالت موجود این است که شما از یک بازار با قابلیت تایید هویت، بیت کوین معامله کنید یا با اسم واقعی خودتان یک تجارت را شروع کنید. خبر خوب این است که حریم خصوصی شما به طور جزئی یا کلی در حالت‌های زیر بازیابی می‌شود:

بالابردن سطح امنیت حریم خصوصی‌تان در بیت کوین

تا آنجایی که ممکن است از استفاده از آدرس‌های تکراری پرهیز کنید. برای هر تراکنش که دریافت می‌کنید، آدرس جدیدی را ایجاد کنید. در حالی که بروزکردن آدرس ثابت که به همراه هویت‌تان می‌آید، مثلا یک آدرس جزئی که شما را به پروفایل تصویری لینک می‌کند، می‌توان مفید باشد، اما پیشنهاد می‌شود در بقیه حالات نیز آدرستان را بروز نگه دارید.

بهتر است که در صورت امکان، از کیف‌های اچ دی که به شما امکان لینک کردن شمار نامحدودی آدرس مجازی را به یک کلید واژه اختصاصی به شما می‌دهد، استفاده کنید.

تقویت حریم خصوصی آنلاین خود

اگر با همان کامپیوتری که برای سرچ‌های اینترنتی روزانه خود از آن استفاده می‌کنید به خرید بیت کوین می‌پردازید، قطعا باید در بروزرسانی فاکتورهای امنیتی و حریم شخصی خود تجدید نظر کنید. سایت اطلاعاتی پریسم-بریک (prism-break)، مجموعه متنوعی از پیشنهادات کاربردی را برای سیستم عامل‌ها و دستگاه‌های مختلف ارائه می‌دهد. حداقل، یک بلاک کننده جاوا اسکریپت را نصب کنید و به طور مرتب کوکی‌ها را پاک کنید. از HTTPS برای امنیت بخشیدن به سرچ‌های آنلاین خود استفاده کنید.

در زمان انتخاب یک نرم افزار امنیتی، ارجحیت با نرم افزارهای کامل و منبع باز می‌باشد.

از SPV و کیف‌های میزبان استفاده نکنید

کیف‌های اس پی وی داده‌های بلاک چین محلی را در خود نمایه نمی‌کنند. به جای آن، آنها از یک سرور اس پی وی، برای انتقال اطلاعات مرتبط با آدرس‌های موجود در کیف شما استفاده می‌کنند.

با اینکه معماله کردن به این شیوه، ممکن است بسیار سریعتر و موثرتر از بلاکچین محلی باشد، منتها در این سیستم هر آدرس بیت کوینی که دارید در این سرور اس پی وی ثبت می‌شود. تقریبا همه کیف‌های اس پی وی (که به نام‌های کیف‌های نازک یا روشن نامیده می‌شوند)، اطلاعات آدرس شما را به هر سروری که به آن متصل باشند، نشر می‌کند. برخی از اس پی وی‌ها قابلیت استفاده از فیلترهای خاص برای کمک به مخفی کردن آدرس شما با درخواست تراکنش‌های اضافی که خارج از محدوده کیف شما می‌باشد را دارا هستند.

برای مثال، الکتروم از فیلترهای خاص استفاده نمی‌کند بنابراین امکان فاش شدن آدرس‌های شما بسیار بالاست. کلاینت‌های میزبان (کیف‌هایی که توسط شخص ثالت مدیریت می‌شوند)، در بحث ناشناس ماندن حتی بدتر هم هستند. همه‌ی کلیدهای عمومی ‌و شخصی شما بر روی سرورهای شخص ثالث، ثبت می‌شود، بنابراین شناسایی آدرسی که شما از آن استفاده می‌کنید، امری بدیهی است. علاوه بر این، هر اطلاعات اضافی دیگری که شما در سرویس ثبت می‌کنید با آدرس بیت کوین شما مرتبط است و توسط اپراتور خدمات، به سادگی قابل شناسایی است. این نوع از کیف‌ها روند شناسایی آدرس شما در بیت کوین را برای اپراتور سرور یا امین خدمات، تسهیل می‌کند. اپراتور، به طور اتوماتیک می‌تواند اطلاعات را منتشر کند، یا آنها را پاک کند و یا به هر نهاد ذی صلاحی که کتبا درخواست کند، ارائه دهد و در مواردی که قانون شکنی رخ بدهد به دستور NSLD اطلاعات را به نهادهای دولتی یا قانونی بدهد.

یکی از اصول بیت کوین این است که به هر شخصی اعتماد نکنید. شرط گمنامی ‌این است که از کلاینت‌های کامل بیت کوین مثل بیت کوین-کیوتی یا آرموری که کل داده‌های بلاکچین محلی را ذخیره می‌کنند، استفاده کنید.

رمز عبور خود را به خوبی مدیریت کنید

پسووردهای که به سادگی در حافظه ما می‌مانند اصولا ضعیف هستند. این مشکل و راه حل‌های آن در شکل زیر بخوبی نمایش داده شده است.

برای خرید بیت کوین رمز عبور خود را به خوبی مدیریت کنید.

استفاده از متغیرهای شخصی یکسان برای حساب‌های متعدد نیز از منظر امنیتی و شخصی، ایده‌ی بدی است. تنها کافی است که رمز یکی از حساب‌هایتان فاش شود، تمام رمزهای مربوط به ایمیلتان، حساب بیت کوین و سایر حساب‌های حساس شما، فاش می‌شود. سعی کنید رمزهای متفاوتی را به ده‌ها یا حتی صدها حسابی که دارید اختصاص بدهید تا یکسانی رمز، منجر به نابودی شما نشود.

راه حل این است که از یک برنامه مدیریت رمز برای ایجاد یک رمز خوب، دارای کلمات رندوم استفاده کنید. برنامه‌های مدیریت پسورد، رمزهای قوی، طولانی و تصادفی را ایجاد می‌کنند که نیازی نیست شما آنها را به خطر بسپارید. برنامه این رمزها را به صورت کدگذاری شده بایگانی می‌کند. رمز شما تنها زمانی قابل دسترس خواهد بود که پسورد اصلی برنامه را وارد کنید، که این پسورد را حتما باید به خاطر بسپارید.

۶- چگونه ناشناس بمانیم؟ (راهنمای پیشرفته)

غالبا امنیت آنلاین به عنوان یک رابطه جایگزینی بین کارایی و سهولت در استفاده تعریف شده است. این که کدام جنبه‌ی آن برای شما بیشتر اهمیت داشته باشد، کاملاً به خودتان بستگی دارد.

در این بخش سعی خواهیم کرد به مرور روش‌هایی که به تلاش بیشتر نیاز دارند ولی در عین حال ردیابی شما را سخت تر می‌کنند، بپردازیم.

استتار آدرس آی پی با استفاده از TOR

اولین قدم برای گمنام ماندن، استفاده از تور به عنوان یک ابزار قوی است. برای دانلود و نصب این برنامه به آدرس TorProject.org مراجعه کنید. به محض فعال کردن آن، تور به عنوان یک سرچ کننده وب تحت فایرفاکس جداگانه، آی پی شما را مخفی می‌کند.

تور با مسیریابی ارتباط شما از طریق چندین کامپیوتر که به شبکه متصل هستند، عمل می‌کند. اثر نهایی آن به گونه ای است که وبسایتی که به آن دسترسی پیدا می‌کنید درخواست شما را بگونه‌ای می‌بیند که انگار از یک دستگاه دیگر یا در یک کشور دیگر متصل شده اید.

آگر چه تور یک آدرس آی پی  و یک هویت مجازی را ایجاد می‌کند ولی به هیچ وجه راه حل کاملی برای رفع مشکل امنیت شما نیست.

استفاده از اسم واقعی‌تان یا چک کردن ایمیل حقیقی خود یا ثبت نام در رسانه‌های اجتماعی از طریق تور، اثر آن را کاملا خنثی می‌کند.

برای داشتن یک ایمیل کاملا محرمانه، یک حساب ایمیل اختصاصی برای استفاده در تور مثلاً mail2tor بسازید.

به یاد داشته باشید که تور به طور پیش فرض، جاوا اسکریپت را غیر فعال می‌کند. برخی از سایت‌ها بدون جاوا بطور کامل بارگزاری نمی‌شوند و فعال سازی مجدد آنها ممکن است به فرآیند ناشناس ماندن لطمه بزند.

به محض استفاده از تور، شما به یک فضای تاریک جهت جستجو در اینترنت دست یافته‌اید که هیچ چشمی‌ دنبال شما نیست.

هشدار: هوشیار باشید که حمله شناخته شده‌ای وجود داردکه توسط افراد بد نیت در سرورهای شبکه تور صورت می‌پذیرد و نسخه جعلی بلاکچین را جهت انجام عملیات فیشینگ بارگزاری می‌کنند.

اجرای بیت کوین از طریق تور

بعد از آشنایی با تور، نوبت ایجاد آدرس گمنام برای انجام آنچه احتیاج دارید است. یکی از راه حل‌ها استفاده از هسته بیت کوین است، که فوراً به صورت اتوماتیک، ارتباط را از طریق تور ایجاد می‌کند.

برای اجرایی کردن این روش، دستورالعمل زیر را بر روی گیت‌هاب بیت کوین دنبال کنید. راهنمایی‌های بیشتر نیز بر روی ردیت (Reddit) موجود است. اغلب کیف‌های دیگر نیز قادر به اتصال از طریق تور می‌باشند. راهنمای آنها را مطالع کنید تا از سازوکار آن مطلع شوید.

توجه داشته باشید که یک کیف جدید را که تنها برای اتصال از طریق تور استفاده می‌شود، ایجاد کنید. برای انجام این کار، اتصال اینترنت خودتان را غیر فعال کنید و یک کیف جدید را سازماندهی کنید که منحصراً از طریق تور اجرا می‌شود. سپس می‌توانید اتصال اینترنت خود را وصل کنید و به کیف زمان کافی برای همگام سازی بدهید.

اگر از یک کیف پر استفاده می‌کنید، پوشه‌های بلاک شده‌ی فعلی را به داده‌های کیف موجود در تور مستقیماً کپی کنید، که این کار به فرآیند همگام سازی سرعت بیشتری می‌بخشد (همچنین مطمئن شوید که اطلاعات پوشه کیفتان را کپی نکنید).

انتقال مستقیم بیت کوین از کیف قدیمی ‌شما به کیف جدیدتان در تور، تا حدودی مالکیت شما بر این سکه‌ها را پنهان می‌کند. به هر حال، روش‌های پیچیده‌تری هم برای انتقال وجود دارد که نتیجه مطلوب تری نیز بدنبال دارند که بعداً به آنها خواهیم پرداخت.

در یک شبکه مجازی خصوصی (VPN) عضو شوید

همانطور که اشاره شد، تور بطور 100 درصد امنیت حریم خصوصی شما را تظمین نمی‌کند. در بدبینانه ترین حالت، سیستمی‌ که مالک اولین و آخرین دستگاهی است که شما از طریق آن متصل می‌شوید، آی پی و سایتی که به آن دسترسی دارید را مشاهده خواهد کرد.

اگر می‌خواهید با اطمینان خاطر بیشتری به کار خود ادامه بدهید، بهتر است از یک سرویس وی پی ان استفاده کنید. به جای اتصال مستقیم به اینترنت یا حتی از طریق تور، اتصال شما از طریق یک مسیر جایگزین که توسط وی پی ان انتخاب می‌شود، صورت می‌پذیرد.

وی پی ان هم همانند تور مزیت‌هایی دارد که قادر به استتار آی پی شما است. در حقیقت، اغلب وی پی آنها ملیت شما را با تغییر آی پی اتصالی، تغییر می‌دهند که می‌تواند برای دستیابی به داده‌های مکانی خاص کاربرد داشته باشد.

وی پی ان همچنین مزایای امنیتی خاصی نیز به همراه دارد. بدینگونه که به عنوان یک دیدبان از طریق فایروال و پروکسی‌ها، سیستم شما را از ویروس‌های مخرب محافظت می‌کنند. علی رغم اینکه برخی از سایت‌ها دسترسی روت‌های مشخص تور را بلاک می‌کنند، اما وی پی ان، معمولاً قادر به دسترسی بی نهایت و وسیعتری از شبکه تور است. پس به طور کلی استفاده همزمان وی پی ان و تور، کمک شایانی به گمنامی ‌بیشتر می‌کند.

رمزنگاری دیسک (Disk)

راه دیگری برای فاش شدن هویت شما، ردی است که از فعالیت‌های خود بر روی‌ هارد دیسک یا نمایشگرهای رسانه‌ای قابل حذف به جا می‌گذارید. نرم افزار رمزنگاری ‌هارد دیسک به شما این امکان را می‌دهد که فایل‌ها و پوشه‌ها یا کل درایوهای کامپیوتر را  کدگذاری کند که بدون رمز نتوان به آنها دسترسی داشت.

رمزگذاری فایل‌های کیف بیت کوین شما و تمام داده‌های حساس بایگانی شده در کامپیوترتان، روش بسیار خوبی است. با یک نرم افزار رمزگذاری دیسک مناسب، شما قادر خواهید بود یک پشتیبان بسیار قوی از داده‌ها و فایل‌های مهمتان گرفته و آنها را بر روی فلاش مموری یا یک حافظه جانبی دیگر ذخیره کنید.

ویکی پدیا یک مقاسیه خوب از نرم افزارهای رمزنگاری دیسک انجام داده که می‌توانید به آن رجوع کنید. تنها به نرم افزارهای رمزنگار خود ویندوز بسنده نکنید. نرم افزارهای منبع باز گزینه خوبی برای حفظ امنیت نیستند.

هشدار: اگر رمز خود را فراموش کردید یا آن را گم کردید، دسترسی شما به تمام فایل‌های رمزگذاری شده غیر ممکن می‌باشد و هیچ بازیابی ممکن نخواهد بود.

 یک سیستم زنده فراموش کار ناشناس (TAILS)

سرانجام، اگر شما در رابطه با امنیت خود بسیار جدی هستید، می‌توانید ترکیبی از کلیه روش‌های مذکور را در یک محیط کاملاً امن به کار بگیرید. متاسفانه، سیستم عامل‌های استاندارد، حریم خصوصی جزء اولویت بندی آنها نمی‌باشد. برای مثال ویندوز به مشاهده کردن کاربران شهرت دارد. بنابراین عاقلانه‌تر خواهد بود که برای ارسال بیت کوین، از یک سیستم امن‌تر، که احترام بیشتری برای حریم خصوصی قائل می‌باشد، استفاده کنید.

بهترین گزینه ممکن، تایلس (TAILS)، گونه‌ای از سیستم عامل لینوکس دبیان محور (Debian based) می‌باشد که بر اساس برگ طراحی شده است و اثری از ریشه در آن وجود ندارد. اگر تاکنون از لینوکس استفاده نکرده‌اید، نگران نباشید. ویژگی‌های تایلس برای کاربران سیستم عامل‌های ویندوز یا مکینتاش آشنا می‌باشد. حتی نمای کلی آن شبیه ویندوز است، بنابراین رهگذرانی که سیستم شما را ببینند، متوجه تفاوت خاصی نمی‌شوند.

تایلس، مجموعه‌ای شامل حداکثر میزان حریم خصوصی میزبان، امنیت و رمزنگاری ترکیبی را جمع آوری کرده که این مجموعه به راحتی در یک یو اس بی درایو قابل حمل می‌باشند. این پکیج حتی شامل پسورد مادر و یک کیف بیت کوین مجهز به چراغ الکتروم به عنوان یک کیف بیت کوین استاندارد است. برای اجراشدن سیستم از طریق تایلس، یواس بی درایو باید به عنوان یک درایو قابل بوت توسط نرم افزارهایی از قبیل یونیورسال یو اس بی یا روفوز (Rufus) فرمت گردد. سپس باید تایلس را دانلود کرده و آن را بر روی درایو نصب کنیم. توجه داشته باشید که بروز نگه داشتن تایلس به دوعدد یو اس بی درایو نیاز دارد. اگر قصد دارید کار خود را با تایلس شروع کنید، از دفترچه راهنمای آنلاین آن استفاده کنید.

انتخاب سیستم بایاس شما برای بوت از طریق تایلس نسبت به ‌هارد دیسک کامپیوتر، به شما این امکان را می‌دهد که از کامپیوتر‌ها و سیستم‌های غیر قابل اعتماد، با امنیت کافی استفاده کنید. بدین معنی که شما می‌توانید بیت کوین را از یک سیستم عمومی، یک کامپیوتر تحت نظارت همانند سیستم‌های موجود در کتابخانه یا کافی نت، بدون جا گذاشتن کمترین ردی ارسال کنید. با اینکه تایلس قادر به فریب هرگونه ثبت کننده‌های نرم افزار بیس می‌باشد اما در مقابل سخت افزارهای ثبت کننده ورود و خروج یا سخت افزارهای کنترل کننده کامپیوتری، ناتوان است. برای ورود پسوورد در سیستم‌های غیر قابل اعتماد، بکارگیری اقدامات احتیاطی مانند ترکیبی از متن‌های قابل نمایش در صفحه و متن‌های اسپم توصیه می‌شود.

تایلس، هیچ گونه اطلاعاتی راجع به نرم فزاری که شما استفاده می‌کنید، سایتی که دیدن می‌کنید یا هرچیز دیگری، ذخیره نمی‌کند. در هر صورت، تایلس به شما امکان ایجاد کدگذاری و درست کردن یک سطح مقاومتی با اعمال محدودیت در یک یواس بی را می‌دهد. هرگونه اطلاعاتی که در این لایه مقاومتی قرار گرفته باشد، در زمان‌های بین فصول کاری، حفظ خواهند شد. به شما توصیه می‌کنیم پسوورد مادر خود را در این قسمت ذخیره کنید.

۷- بیت کوین خود را ناشناس کنید

اگر در حال حاظر بیت کوینی دارید که احتمالاً با لینکی مرتبط شده که هویت اصلی شما را فاش کرده است، شکستن آن پیوند و بی هویت ساختن بیت کوین‌های شما امکان پذیر است. اگر فرآیند به صورت بی عیب اجرا شود، تراکنش‌های آتی شما پس از آن لحظه به هیچ عنوان ردی به جا نمی‌گذارند که به شما منتهی شوند.

بیت کوین‌های خود را از طریق میکسرها معامله کنید

به منظور ناشناس ماندن، میکسرهایی وجود دارند. مفهوم اصلی آن به این شکل است که شما یک بیت کوین را به منظور گمنام سازی به میکسر ارسال می‌کنید و در عوض، بجز یک مقدار کارمزد ناچیز، به همان مقدار بیت کوین به آدرسی که شما جدیدی که ایجاد کرده اید، بر می‌گردد. سکه‌هایی که به شما برمی‌گردد متعلق به یک معدن بزرگ استخراج است که ترکیبی از آدرس‌های فراوان می‌باشد و مطمئناً به راحتی به آدرس شما مرتبط نیست. جریان اصلی این روش، ماهیت متمرکز آن است. شما ناچارید که به خدمات میکسر اطمینان کنید تا سکه‌های شمار ا برگرداند و علاوه براین، همچنین باید فرض را بر این بگیرید که آنها هیچ رکوردی از عملیات میکس کردن بر روی تراکنش شما در نزد خود ثبت نمی‌کنند.

نکته دوم مخصوصاً می‌تواند فریبنده باشد چرا که شما هرگز نمی‌توانید با اطمینان بفهمید که آنها دقیقاً چه عملیاتی را انجام می‌دهند. مگر اینکه میکسر واقعاً هیچ رکوردی ثبت نکند وگرنه شما هیچ راهی برای اثبات آن ندارید.

به منظور امنیت بالاتر، تنها از میکسرهای دارکنت از قبیل بیت میکسر استفاده کنید. خیلی سریع هستند. میکس از طریق هلیکس ممکن است چند ساعت طول بکشد. روش کم اطمینان تر، روش‌های نامتمرکز میکس است که در جوین مارکت می‌توانید پیدا کنید. بکارگیری روش‌های ارتقای امنیت حریم خصوصی ابتدا توسط توسعه دهنده‌ی هسته، گرگ مکسول ارائه شدند.

تصویر زیر مقدمه‌ای از نحوه‌ی عملکرد جوین مارکت ارائه می‌دهد. اگر چه در ابتدا یک مفهوم ساده است اما در یک سطح گسترده تر جوین مارکت یک عملیات پیچیده تر از سایت‌های میکسینگ بر روی بیت کوین‌های ارسالی انجام می‌دهد.

خرید بیت کوین‌ از طریق میکسر

اگر شما با بیت کوین آشنا هستید و از روش‌های جوین مارکت هم مطلع هستید، پس این روش به شما توصیه می‌شود. علاوه بر ارائه کنترل لازم به شما بر فرآیند میکس کردن، ریسک و کارمزد شما را نیز کاهش می‌دهد. همچنین به شما امکان کسب درآمد را در ازای کمک به سایر افراد که خواهان میکس کردن هستند، می‌دهد. راه دیگری برای ترکیب کردن سکه‌ها، استفاده از کیف واسابی (Wasabi) می‌باشد. یک کیف منبع باز، که سکه‌های غیر قابل اعتماد را با روش‌های گمنام سازی ریاضی، میکس می‌کند.

مبهم سازی مسیر با استفاده از انتقال آلتکوینی

چرا باید میکس کردن آدرس‌های بیت کوین را متوقف کنیم؟ میکس کردن بیت کوین‌ها و آلتکوین‌های خصوصی مرکزی یک لایه‌ی مبهم سازی دیگر را فراهم می‌کند. این روش احتمالاً دارای اعتماد پایین‌تر در مقایسه با خدمات میکس متمرکز است. بهترین آلتکوین برای استفاده احتمالا مونرو (XMR) است.

این راهنمای کوتاه نحوه‌ی خرید بیت کوین از طریق مونرو را پوشش می‌دهد (شما همچنین می‌توانید از بینانس هم استفاده کنید). برای بی هویت سازی بیت کوین‌های خود، به راحتی آنها را به XMR تبدیل کنید. سپس آنها را به یک آدرس مونرو تحت کنترل خود فوروارد کنید؛ سپس دوباره آنها را به یک بیت کوین ناشناخته جدید تبدیل کنید. مثال دیگر از تبدیل بین بیت کوین و مونرو، سایت XMR.to است. حتما توجه کنید که از طریق تور به آن متصل شوید و نگران ثبت نام کردن در آن نباشید.

۸- نتیجه گیری: خرید بیت کوین به صورت ناشناس مستلزم صرف هزینه است

جهت جمع بندی مطلب، باید بگوییم که تصمیم در مورد اینکه، به چه میزان به ناشناس ماندن در فضای آنلاین نیاز دارید، کاملاً به خودتان بستگی دارد. به هر میزان که نیاز به ناشناس ماندن دارید، به همان میزان هم احتیاج  به تلاش کردن جهت چرخیدن در دنیای وب دارید. این راهنما، شما را با ابزارها و تکنیک‌های اساسی به منظور پنهان سازی هویت‌تان آشنا کرد که شما می‌توانید از ترکیبی از هر کدام از روش‌هایی که مناسب شما هست، استفاده کنید.

اگر فقط در جستجوی خرید چند بیت کوین به صورت ناشناس و بدون هویت هستید، تنها از وجه نقد استفاده کنید. این روش می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. اگر هم در مورد ارائه کارت شناسایی خود نگران هستید، باز هم روش‌هایی برای عبور از این نگرانی وجود دارند. به هر حال، اگر واقعاً مُصر به استفاده از بیت کوین به طور ناشناس هستید، به جز راه‌هایی که جهت ناشناس ماندن کامل در بالا ذکر شد، هیچ راه دیگری وجود ندارد.

اگر هر گونه تجربه‌ای در ارتباط با خرید بیت کوین به صورت ناشناس دارید، خوشحال می‌شوم که کامنت‌های شما را ببینم. نگران نباشید، می‌توانید از اسم مستعار استفاده کنید.


چگونه در تراکنش های بیت کوین ناشناس باقی بمانیم؟!
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران