توییت‌های عجیب هال فینی درباره بیت کوین از ۱۰ سال پیش

هال فینی یکی از شخصیت‌های اصلی تاریخ بیت کوین به شمار می‌آید که پس از ساتوشی ناکاموتو اولین کسی بود که بیت کوین را اجرا کرد. فینی که خود را یکی از سایفرپانک‌ها می‌دانست، پیش از بیت کوین نیز سابقه طولانی در رمزنگاری و علوم کامپیوتر داشت و حتی پیش از ظهور بیت کوین موفق به ایجاد یک ارز دیجیتال نیز شده بود. در ادامه توییت‌های اولین پذیرنده بیت کوین را در نخستین روزهای آغاز کار پروژه بررسی خواهیم کرد.

فعالیت هال فینی در توییتر از اکتبر سال ۲۰۰۷ آغاز شد و در دسامبر ۲۰۰۸ پس از وقفه حدودا یک ساله‌، بار دیگر فعالیت خود را از سر گرفت.

تنها یک هفته از راه‌اندازی بیت کوین و استخراج اولین بلاک (جنسیس بلاک) می‌گذشت که فینی با شور و ذوق درباره آن توییت زد:

توییت‌های عجیب هال فینی درباره بیت کوین از 10 سال پیش

در حال اجرای بیت کوین!

هال فینی در حالی بیت کوین را اجرا کرد که از انتشار نسخه ۰.۱ سه روز می‌گذشت و مدتی پس از آن را برای رفع اشکالات و بهبود نرم‌افزار صرف کرد.

توییت دوم فینی که عمیق‌تر و البته طولانی‌تر از قبلی بود، چالش‌های ناشناسی و محرمانه بودن تراکنش‌های بیت کوین را از همان روزهای اول هدف گرفته بود:

توییت‌های عجیب هال فینی درباره بیت کوین از 10 سال پیش

به دنبال روش‌هایی برای ناشناس‌تر کردن بیت کوین هستم.

این دغدغه هال فینی برای پروژه‌ای که کمتر از یک ماه از اجرای آن می‌گذشت و در آن زمان احتمالا کاربر دیگری جز خود او و ساتوشی ناکاموتو در شبکه حضور نداشتند، عجیب به نظر می‌رسد. با این حال چند دلیل مختلف برای این توییت می‌توان ذکر کرد که نگاه هال فینی به آینده بیت کوین و پیش‌زمینه سایفرپانکی فینی از جمله آن‌ها هستند.

همانطور که گفته شد، هال پیش از معرفی پروژه بیت کوین خود را یک سایفرپانک می‌نامید. سایفرپانک‌ها گروهی بودند که اواخر دهه ۸۰ فعالیت جدی خود را آغاز کردند و ساخت ارز دیجیتالی که ناشناس بودن یا محرمانگی ویژگی‌ اصلی‌اش باشد، از جمله اهداف اصلی فعالیت‌های این گروه بود. هرچند اولویت بیت کوین چیز دیگری بود و برقراری اعتماد در شبکه‌ای عاری از اعتماد را به صورت غیرمتمرکز هدف اصلی خود قرار داده بود؛ شاید همین نیز دلیلی بود که هال فینی سایفرپانک را بر آن داشت تا پروتکل بیت کوین را ناشناس‌تر از پیش کند.

علت دیگری که هال فینی این توییت را در ژانویه ۲۰۰۹ منتشر کرد، می‌تواند به چشم‌انداز او از آینده بیت کوین برگردد که با توجه به توییت بعدی‌اش موردی محتمل‌تر به نظر می‌رسد.

توییت سوم هال فینی درباره بیت کوین، در روزهایی که کسی اصلا درباره این پروژه نشنیده بود به دغدغه‌ای اشاره می‌کند که در چند سال اخیر و پس از گذشت سال‌ها از راه‌اندازی بیت کوین، نقل محافل منتقدان آن شده است:

توییت‌های عجیب هال فینی درباره بیت کوین از 10 سال پیش

درباره چگونگی کاهش تولید دی‌اکسید‌ کربن ناشی از پذیرش گسترده بیت کوین فکر می‌کنم.

البته طرفداران بیت کوین نسبت به دیدگاه‌‌‌های انتقادی که از مصرف بالای انرژی و خطرناک بودن آن برای محیط‌ زیست سرچشمه می‌گیرند، موضع آشکاری داشته‌اند. توجیه آن‌ها برای مصرف بالای انرژی بیت کوین، هزینه‌بر بودن برقراری اعتماد و سر پا نگه‌داشتن یک سیستم کارآمد است و دلیلی که در قبال آلودگی استخراج بیت کوین می‌آورند نیز بیشتر به آمارهایی برمی‌گردد که استفاده بالای بیت کوین از انرژی‌های تجدیدپذیر را نشان می‌دهد.

از سوی دیگر نیز منطقی به نظر می‌رسد که با گسترش استفاده از انرژی‌های سبز در آینده، با یک چالش حل‌شدنی در آینده نزدیک طرف باشیم.

تاریخ بیت کوین، موزه‌‌ای زنده در دل اینترنت است که همانند یک بلاک چین، تمام وقایع را ثبت می‌کند و بلیط بازدید آن برای کاربرانش رایگان است؛ صحبت‌هایی که در انجمن‌ها، ایمیل‌ها و شبکه‌های اجتماعی به یادگار مانده‌اند تا در آینده سرلوحه‌ قدم‌های بزرگتر برای دستاوردهای عظیم باشند.

نوشته توییت‌های عجیب هال فینی درباره بیت کوین از ۱۰ سال پیش اولین بار در ارز دیجیتال پدیدار شد.


توییت‌های عجیب هال فینی درباره بیت کوین از ۱۰ سال پیش
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران