تصمیم اشتباه درمورد صنعت ماینینگ یعنی متضرر شدن یک ملت

رییس انجمن بلاکچین ایران با اشاره به آیین‌نامه فرآیند استخراج رمز ارزها گفت: ۱۳ مرداد، دولت و هیات وزیران آیین‎نامه استخراج رمز ارزها را ابلاغ کردند و در نهایت با دریافت مجوز، صنعت ماینینگ مجاز اعلام شد که بسیار خوب است، اما بخش خصوصی و فعالان این صنعت تاکید دارند که این ابلاغیه دارای مشکلاتی است، زیرا باید منافع بخش خصوصی بیشتر مدنظر قرار گیرد.

از طرفی خبر می‌رسد که ماینرهای ایرانی که به‎صورت کلان فعالیت دارند، در حال خروج سرمایه‌ها و مهاجرت به کشورهای گرجستان، ارمنستان و قزاقزستان هستند و به‌زودی در کشور ماینرهای خُرد فعالیت خواهند داشت که بیشتر این فضا به‌صورت زیرزمینی خواهد بود.

زهرا سعیدی مبارکه، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با تاکید بر اهمیت نظارت در جهت پیشگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی در این حوزه به اقتصاد۲۴ گفت:

عامل اساسی در موفقیت و رشد این صنعت، نظارت نهادهای مربوطه است. چنانچه فرآیند نظارت به‌درستی تدوین شود، ابزار و شرایط سوءاستفاده متخلفان فراهم نخواهد شد و تنها در این صورت می‎توان دید مثبت نسبت به این فناوری داشت.

وی افزود:

تدوین قوانین و نظارت بر عملکرد ماینرها نیاز به بحث و بررسی بیشتری دارد و ضرورت دارد که اقتصاددانان پیشنهادات و راه‎‌حل‎های علمی خود را در این راستا به دولت ارائه کنند، چراکه در این زمینه دیگر فرصتی برای آزمون و خطا وجود ندارد.

سعیدی تصریح کرد:

تصمیمات اشتباه در مورد فناوری‎های نوین می‎تواند به قیمت متضرر شدن یک ملت تمام شود. باید توجه داشته باشیم که بسترسازی و داشتن زیرساخت‎های لازم اهمیت ویژه‎ای در استفاده از صنایع جدید دارد. از این‌رو تا زمانی که این آماده‎سازی‎ها تکمیل نشود باید نگران بود.

سعیدی مبارکه درباره سخت‌گیری‎های اخیر بر ماینرها که گویا منجر به مهاجرت بعضی از آن‌ها شده است، گفت:

سخت‌گیری‌ها و اعمال فشارها نباید به‌گونه‌ای باشد که منجر به این شود که افراد کشور خود را به امید آینده بهتر ترک کنند. اگر موضوعی قانونی شد باید فضا را طوری مهیا کرد که افراد بتوانند در یک محیط امن و آرام و البته در چارچوب قانون، کار خود را دنبال کنند. در عین حال عدم نظارت بر این سرمایه گذاری که عمری کوتاه دارد نیز به سرانجام ناخوشایندی منتهی خواهد شد که امیدوارم قوانین و سازوکارها براساس خردجمعی وضع شود


تصمیم اشتباه درمورد صنعت ماینینگ یعنی متضرر شدن یک ملت
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران