مصوبه دولت درباره رمز ارز ها و ماینینگ تغییر خواهد کرد

تغییر مصوبه دولت درباره رمز ارز ها و ماینینگ

بانک مرکزی در روز 19 تیر 98 بیانیه‌ای درباره فعالیت در زمینه رمز ارزها منتشر کرد که اعتراض و انتقادات فعالان این صنعت را در پی داشت. بانک مرکزی در این بیانیه اعلام کرده بود:

انتشار رمز ارز با پشتوانه ریال، طلا و فلزات گرانبها و انواع ارز در انحصار بانک مرکزی است و فعالیت اشخاص برای ایجاد و اداره شبکه پولی و پرداخت مبتنی بر فناوری بلاک چین، از نظر این بانک، غیرمجاز محسوب می‌شود.

حالا و با توجه به توییت جدید محمدجعفر نعناکار به نظر می‌رسد، قرار است در ابلاغیه بانک مرکزی و مصوبه دولت، تغییراتی ایجاد شود.

مدیرحقوقی سازمان فناوری اطلاعات امروز، در توییتی نوشت:

با ابرام Dr_Vaezi@ عزیز ابلاغیه بانک مرکزی در مورد #رمز_ارزها باطل و قرار شد با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار سند توسعه‌ای برای نشر کریپتوها تدوین و ابلاغ گردد.

در ابلاغیه بانک مرکزی آمده بود که:

موضوع استخراج رمز ارزهای جهان‌روا و شرایط آن در کمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است و پس از اتخاذ تصمیمات لازم، ضوابط آن مطابق با مقررات و مصوبه فوق ابلاغ می‌شود.

هیات وزیران، مردادماه آیین‌نامه استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری‌شده یا همان رمز ارزها در کشور را تصویب کرد و مطابق آن برق مورد نیاز برای استخراج رمز ارزها باید صرفاً با دریافت انشعاب برق از شبکه سراسری یا احداث نیروگاه جدید خارج از شبکه سراسری انجام و تعرفه برق ماینینگ نیز با قیمت متوسط ریالی برق صادراتی با نرخ تسعیر سامانه نیما که توسط وزارت نیرو تعیین و اعلام، محاسبه و اعمال می‌شد.

جلسه بررسی این موضوع، روز چهارشنبه این هفته با حضور برخی از نمایندگان بخش خصوصی و نهادهای امنیتی برگزار می‌شود.

منبع


مصوبه دولت درباره رمز ارز ها و ماینینگ تغییر خواهد کرد
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران