چکیده وقایع مهم هفته اول شهریور بازار ارزهای دیجیتال – شماره ۳۱

کپسول هفتگی، خلاصه‌ای از حوادث و اخبار مهم هفته‌ای که گذشت را برای کاربران، پوشش می‌دهد. در کپسول هفتگی نگاهی به وضعیت بازار در هفته‌ اخیر انداخته و هر هفته با یک دانستنی جدید از دنیای ارزهای دیجیتال همراه شما خواهیم بود. همچنین بخش ویژه «۲۱ درسی که از بیت کوین آموختم» از شماره ۳۰ کپسول هفتگی به این مجموعه اضافه شده است. روزهای دوشنبه شماره‌ جدید کپسول هفتگی منتشر می‌شود.

اخبار مهم هفته

چکیده وقایع مهم هفته اول شهریور بازار ارزهای دیجیتال  شماره 31

سیل و طوفان ماینرهای چینی را متوقف کرد!

ریزش شدید باران در هفته‌ای که گذشت، ماینرهای چینی را به دردسر انداخت. ادامه بارش‌ها که با ریزش کوه و جاری شدن سیل در استان سیچوان همراه شد، برخی از نیروگاه‌های برق‌آبی و به تبع آن ماینرها را مختل کرد. همچنین در ویدیوهایی که از وضعیت استخراج‌کنندگان استان‌ ونچوان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، حجم خرابی‌ها شدید به نظر می‌رسید و دستگاه‌های استخراج زیر گل و لای دفن شده بودند. یکی از اپراتورهای ماینینگ نیز گزارش داد که سطح آب به حدی بالا آمده که مخازن نیروگاه‌های تولید برق را پر کرده است و به همین دلیل برخی از دارندگان نیروگا‌ه مجبور به توقف روند تولید برق شده‌اند که مزارع استخراج را با مشکل روبرو کرده است.

ویتالیک بوترین: بلاک چین اتریوم تقریبا پر شده است

ویتالیک بوترین در مصاحبه اخیرش اظهار کرد که مقیاس‌پذیری اتریوم بزرگترین عامل بازدارنده برای ورود شرکت‌های بزرگ به سمت اکوسیستم اتریوم است. بوترین در این مصاحبه اشاره کرد که بلاک چین اتریوم تقریبا پر شده و اضافه شدن سازمان بزرگ دیگری به این شبکه، فضا را رقابتی خواهد کرد بطوریکه این رقابت برای آن‌ها گران تمام خواهد شد. ویتالیک در پاسخ به اینکه چه راهکاری برای حل این مشکل وجود دارد گفت که شبکه‌ها باید به سوی مدلی حرکت کنند که در آن هر کامپیوتر تنها تعداد مشخص و کوچکی از تراکنش‌های کل شبکه را تایید کند. به عقیده خالق اتریوم، مقیاس‌پذیری بهبود یافته می‌تواند کارمزدها را تا چند صد برابر کاهش دهد، هرچند برای رسیدن به این امر باید بخشی از امنیت شبکه را قربانی کرد.

رئیس بانک مرکزی بریتانیا: ارز دیجیتال جای دلار را می‌گیرد!

مک کارنی، رئیس بانک مرکزی بریتانیا در نطقی عجیب اظهار کرد که ارز دیجیتال بانک مرکزی می‌تواند جای دلار را به عنوان ارز ذخیره جهانی بگیرد. او با اشاره به نقش برجسته دلار در قرن اخیر، جهانی شدن و جنگ‌های تجاری را از عواملی دانست که نقش دلار را بر عرصه اقتصادهای ملی بیشتر کرده است. مک کارنی در پیشنهاداتی که برای جایگزین کردن دلار داد، به ارز دیجیتال پشتیبانی شده توسط ائتلافی از بانک‌های مرکزی اشاره کرد. کارنی همچنین در موضع‌گیری عجیبی بر خلاف مقامات عالی رتبه کشورهایی چون فرانسه، ارز دیجیتال فیسبوک را یکی از نمونه‌های عالی این ارزها عنوان کرد که برای موفق شدن این پروژه باید ابتدا مشکلات قانونی آن حل شود.

غول سازنده دستگاه‌های استخراج به دنبال افزایش ظرفیت است

بیت مین، شرکت چینی سازنده دستگاه‌های ماینر به نظر می‌رسد که به دنبال افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت هش ریت خود طی ۶ ماه آینده باشد. یکی از منابع آگاه گفته است که این شرکت چینی با سفارش ۶۰۰,۰۰۰ چیپ استخراج جدید از یک شرکت تایوانی، به دنبال افزایش ظرفیت است. همچنین گفته شده که در نتیجه این اقدام، ارزش‌گذاری جدید شرکت چینی معادل ۱۲ میلیارد دلار خواهد بود. اواخر سال ۲۰۱۸ و با کاهش شدید قیمت ارزهای دیجیتال، شرکت‌هایی نظیر بیت مین مجبور شدند که فعالیت‌های خود را محدوده کرده و بسیاری از کارکنانشان را اخراج کنند.

برنامه عجیب تتر: عرضه یک استیبل کوین با پشتوانه یوآن چین!

تتر، شرکت صادرکننده ارز دیجیتال باثبات USDT اعلام کرده است که به دنبال عرضه یک استیبل کوین با پشتوانه یوان چین است. این استیبل کوین با نماد CNHT شناخته می‌شود. ژائو دونگ، سهام‌دار بیتفینکس و عرضه‌کننده تتر اعلام کرد که تتر و این صرافی در یک راستا همکاری خواهند کرد چرا که دارای تیم مدیریتی مشابه هستند. برنامه تتر برای عرضه یک استیبل کوین با پشتوانه پول ملی چین، در حالی افشا شده است که چین و آمریکا در یک جنگ تجاری و ارزی به سر می‌برند و به عقیده تحلیل‌گران این اقدام تتر می‌تواند به جنگ ارزی بین آمریکا و چین مرتبط باشد.

برندگان و بازندگان هفته

چکیده وقایع مهم هفته اول شهریور بازار ارزهای دیجیتال  شماره 31

در هفته‌ای که گذشت بازار ارزهای دیجیتال از ثبات نسبی برخوردار بود. بیت کوین که توانسته بود خود را به مرز ۱۱,۰۰۰ دلار برساند، در این سطح با مقاومت روبرو شد و حدود ۱,۳۰۰ دلار کاهش یافت. با این حال بیت کوین بیشترین نوسان خود را هفته گذشته بین قیمت‌های ۱۰,۰۰۰ و ۱۱,۰۰۰ ادامه داد. از سوی دیگر اتریوم که در عبور از ۲۰۰ دلار ناموفق عمل کرده بود، به خوبی توانست حمایت ۱۸۵ دلاری خود را حفظ کند. بیت کوین با ۱۸۰ میلیارد دلار در رده اول، اتریوم با ۲۰ میلیارد دلار در رده دوم و ریپل با ۱۱.۵ میلیارد دلار در رده سوم قرار گرفته‌اند. ارزش بازار ارزهای دیجیتال نیز در هفت روز اخیر با کاهش ۹ میلیارد دلاری روبرو شد.

ارزهای دیجیتالی که بیشترین سودآوری را در این هفته داشتند:

ارز دیجیتال Vsync: حدود ۹۷۴ درصد ارز دیجیتال bitqy: حدود ۸۶۴ درصد ارز دیجیتال Decentralized Asset Trading Platform: حدود ۷۳۵ درصد

ارزهای دیجیتالی که بیشترین ضرردهی را در این هفته داشتند:

ارز دیجیتال SounDAC: حدود ۹۶ درصد ارز دیجیتال SealBlock Token: حدود ۹۲ درصد ارز دیجیتال BitBall: حدود ۹۱ درصد نقل‌قول‌های برگزیده هفته

چکیده وقایع مهم هفته اول شهریور بازار ارزهای دیجیتال  شماره 31

چکیده وقایع مهم هفته اول شهریور بازار ارزهای دیجیتال  شماره 31

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم

مقیاس‌پذیری محدودیت بزرگی ایجاد کرده است چرا که بلاک چین اتریوم تقریبا پر شده است.

چکیده وقایع مهم هفته اول شهریور بازار ارزهای دیجیتال  شماره 31

اندرو یانگ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

مسخره است که در سال ۲۰۲۰ برای رای دادن هنوز ساعت‌ها در صف‌های طولانی می‌ایستیم. از نظر فنی کاملا امکان‌پذیر است که با استفاده از گوشی‌هایمان و فناوری بلاک چین بدون تقلب رای دهیم.

چکیده وقایع مهم هفته اول شهریور بازار ارزهای دیجیتال  شماره 31

کامرون وینکلواس، کارآفرین و طرفدار بیت کوین

فکر می‌کنم که در آینده روزی برسد که بدون ارزهای دیجیتال نتوانیم زندگی کنیم، یا دنیای بدون ارزهای دیجیتال پیش از این را حتی تصور کنیم.

 

چکیده وقایع مهم هفته اول شهریور بازار ارزهای دیجیتال  شماره 31

آنتونی پامپلیانو، بنیان‌گذار مورگان کریک دیجیتال اسِت

هم‌اکنون به نقطه‌ عطفی رسیده‌ایم که بیت کوین دیگر قرار است ماندنی شود. قرار است که از این به بعد بیت کوین در سبد دارایی هر سرمایه‌گذار نهادی دیده شود.

اخبار منفی هفته

چکیده وقایع مهم هفته اول شهریور بازار ارزهای دیجیتال  شماره 31

وزیر امور خارجه آمریکا: تراکنش‌های ناشناس بیت کوین خطرناک هستند!

مایک پمپئو در صحبت‌های اخیر خود اعلام کرده که قانون‌گذاری بیت کوین باید مانند سایر تبادلات الکترونیکی باشد. وزیر امور خارجه آمریکا ضمن اشاره به خطرناک بودن تراکنش‌های ناشناس بیت کوین، صحبت‌های استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا درباره استفاده تبهکاران از بیت کوین را تایید کرد. پمپئو همچنین با اظهار امیدواری از اینکه تراکنش‌هاش ناشناس و ارزهای دیجیتال به امری عادی تبدیل نشوند، این اتفاق را برای امنیت جهان خطرناک دانست.

اختلال در وب سرویس آمازون صرافی‌های ارز دیجیتال را به دردسر انداخت

اختلال سرویس ابری آمازون آخر هفته گذشته برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال را با مشکل مواجه کرد. بایننس و کوکوین از جمله صرافی‌هایی بودند که به مشکل سرورهای آمازون که باعث ایجاد اختلال و ارائه اطلاعات غلط در صرافی‌هایشان شده بود، اشاره کردند. همچنین در صرافی دیگری به نام بیت‌ مَکس، کاربری با انتشار عکسی مدعی شد که موفق به خرید ۴۵ بیت کوین با تنها ۱ دلار شده است. آمازون نیز به این وضعیت واکنش نشان داده و آن را تایید کرد.

تحلیلگر مطرح: اتریوم در اولین چرخه نزولی بزرگ خود قرار گرفته است

کریس بورنیسکه که از سرمایه‌گذاران نام آشنای ارزهای دیجیتال به شمار می‌آید، اتریوم را در وضعیت مشابه بیت کوین سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ دانست. این سرمایه‌گذار که بیت کوین را در آن دوران از نظر ریسک به پاداش در بهترین موقعیت توصیف کرد، از قدرت شبکه و عوامل فاندامنتال آن به عنوان نکات مثبت یاد کرد.

اخبار مثبت هفته

چکیده وقایع مهم هفته اول شهریور بازار ارزهای دیجیتال  شماره 31

ثابت ماندن هش ریت بیت کوین با وجود خسارت سیل به ماینرهای چینی

با وجود آشفتگی‌های هفته گذشته در چین که به خاطر ریزش شدید باران و جاری شدن سیل ایجاد شد، هش ریت بیت کوین تغییر چندانی نکرده و همچنان در اوج قرار دارد. فصل باران در این کشور که دست کم یک مزرعه استخراج را به کام نابودی کشانده و بسیاری از مزارع دیگر را به دلیل تعطیل شدن نیروگاه‌ها متوقف کرده است، علی‌رغم تمرکز شدید استخراج بیت کوین در این منطقه، موجب کاهش چندانی در قدرت شبکه بیت کوین نشد.

مردم برای محافظت از سرمایه‌هایشان بیت کوین می‌خرند

جرمی آلر، مدیرعامل شرکت سرکل اظهار امیدواری کرد که علی‌رغم نوسانات اخیر بیت کوین، این دارایی دیجیتال پناهگاه امن سرمایه‌گذاران بوده است. آلر با صحبت‌های اخیر خود نشان داده که از طرفداران فرضیه معروف طلای دیجیتال است و به اعتقاد او نوسانات اخیر نتیجه هجوم مردم برای کسب سود بیشتر پس از شروع اولین ماه صعودی بوده است.

خالق سگویت زبان جدیدی را برای قراردادهای هوشمند بیت کوین معرفی کرد

پیتر وولی که از توسعه‌دهندگان بیت کوین کور است، از زبان جدیدی به نام مینی‌اسکریپت برای بیت کوین رونمایی کرد. به گفته این برنامه‌نویس، توسعه مینی‌اسکریپت حدود یک سال زمان برده و استفاده از آن در بیت کوین قابلیت‌های بیشتری به همراه خواهد داشت. وولی همچنین در پستی که در رابطه با این موضوع منتشر کرده بود توضیح داد که اعمال مینی‌اسکریپت به هیچگونه اجماعی نیاز نخواهد داشت.

دانستنی هفته

چکیده وقایع مهم هفته اول شهریور بازار ارزهای دیجیتال  شماره 31

در دانستنی این هفته سراغ کیف پول‌های کاغذی رفته‌ایم تا به طور اجمالی این کیف پول‌ها را شناخته و نحوه ساختن و استفاده از آن‌ها را یاد بگیریم.

کیف پول‌های کاغذی

کیف پول‌های کاغذی در واقع رشته‌ای از اعداد و حروف هستند که همان کلید خصوصی است. علت این نام‌گذاری نیز به پرینت کردن این رشته در قالب QR کد بر روی کاغذ برمی‌گردد، هرچند می‌توان کلید خصوصی نهایی را در قالب فایل نیز نگهداری کرد اما چاپ آن می‌تواند شکل فیزیکی از مالکیت یک دارایی دیجیتال را ارائه دهد.

ساخت کیف پول‌های کاغذی برای بیت کوین از طریق سایت bitaddress.org و برای لایت کوین با liteaddress.org امکان‌پذیر است. این سایت‌ها با استفاده از حرکات تصادفی ماوس، رشته‌‌هایی عددی و حروفی تولید می‌کنند که منحصر بفرد است. همچنین بهتر است برای استفاده از این سایت‌ها ارتباط خود را با اینترنت قطع کنید و به صورت آفلاین از این سایت‌ها استفاده کنید.

کیف پول‌های کاغذی دو عبارت یا QR کد به شما ارائه می‌دهند که یکی از آن‌ها آدرس کیف پول بوده و دیگری کلید خصوصی است. برای دریافت بیت کوین باید تنها و تنها آدرس کیف پول خود را در اختیار دیگران قرار دهید و کلید خصوصی به منزله داشتن دسترسی به بیت کوین‌هایتان خواهد بود.

همچنین برای استفاده از این کلید خصوصی می‌توانید از کیف پول‌های دسکتاپ مانند الکتروم، یا گوشی مانند کوینومی و مای‌سلیوم استفاده کنید. برای آشنایی کامل با کیف پول‌ها و جزئیات کیف پول‌های کاغذی، مطلب «کیف پول کاغذی ارز دیجیتال چیست؟ چگونه کیف پول کاغذی بسازم؟» را از دست ندهید.

۲۱ درسی که از بیت کوین آموختم

چکیده وقایع مهم هفته اول شهریور بازار ارزهای دیجیتال  شماره 31

مجموعه «۲۱ درسی که از بیت کوین آموختم» تجربه شخصی یکی از دوستداران بیت کوین است که آن را در ۲۱ بخش جذاب آماده کرده است. هر هفته در کپسول هفتگی، با یکی از بخش‌های این مجموعه همراه شما خواهیم بود. در شماره ۳۱ کپسول هفتگی به سراغ بخش دوم این مجموعه رفته‌ایم.

درس دوم – نایاب بودن عنصر کمیابی

در حالت کلی به نظر می‌رسد که پیشرفت فناوری، سبب غنی‌تر شدن همه چیز شود. هر روز تعداد بیشتری از مردم از کالا‌هایی که در گذشته کالاهای لوکس خوانده می‌شدند، می‌توانند استفاده کنند. همانطور که پیتر دیاماندیس در کتاب «فراوانی» نوشته است: سازوکار فناوری، رها بخشیدن منابع است که می‌تواند کمیاب‌های دیروز را امروزه غنی و فراوان سازد.

بیت کوین به خودی خود یک فناوری پیشرفته است که این روند را شکسته و کالایی ساخته که به معنای حقیقی کلمه «کمیاب» است. حتی برخی عقیده‌ دارند که بیت کوین جزو کمیاب‌ترین چیزها در جهان هستی است. عرضه آن را نمی‌توان بیشتر از حدی که تعیین شده کرد، مهم هم نیست که چقدر تلاش کنید.

تنها دو چیز واقعا کمیاب است: زمان و بیت کوین. – سیف‌الدیت آموس

به طور عجیب و متناقضی بیت کوین این کار را با کپی کردن انجام می‌دهد. تراکنش‌ها مخابره می‌شوند، بلاک‌ها ساخته و منتشر می‌شوند و دفتر کل توزیع شده، همانطور که می‌توانید حدس بزنید، بین همه توزیع می‌شود! همه این سازوکارها و کلمات زیبا در واقع همان کپی کردن هستند. حتی بیت کوین تا جایی که می‌تواند خودش را در کامپیوترهای مختلف کپی می‌کند تا به افراد انگیزه اقتصادی اجرای فول نود و استخراج بلاک‌های جدید را بدهد.

این دو فرایند به طرز شگفت‌انگیزی در کنار هم کار می‌کنند تا نتیجه آن یک کمیابی حقیقی باشد.

بیت کوین در زمان فراوانی به من معنای واقعی کمیاب بودن را یاد داد.

مقالات برگزیده هفته

چکیده وقایع مهم هفته اول شهریور بازار ارزهای دیجیتال  شماره 31

امن‌ ترین کیف پول‌های بیت کوین و ارزهای دیجیتال

کدام کیف پول بیشترین امنیت را دارد؟ آیا حتما باید کیف پول سخت‌افزاری برای بیت کوین‌هایمان بخریم؟ این سوالات اغلب کاربران تازه‌کار در بدو ورودشان به دنیای سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال است. در این مطلب با معرفی انواع کیف پول‌ها، امنیت آن‌ها را نیز زیر ذره‌بین بررسی می‌کنیم.

مصاحبه با کارمندی که تمام حقوقش را با بیت کوین دریافت می‌کند

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که حقوق‌تان را به بیت کوین یا ارزهای دیجیتال دریافت کنید؟ یکی از توسعه‌دهندگان وب در در بریتانیا این کار را انجام می‌دهد! این مطلب مصاحبه‌ای با زک لاکین است که در خصوص دریافت حقوقش با بیت کوین صحبت می‌کند.

مردم سیبری از دستگاه‌های استخراج بیت کوین برای گرم کردن خانه خود استفاده می‌کنند!

گرمای دستگاه‌های ماینر برای استخراج‌کنندگان دردسر همیشگی است که باید راه‌ چاره‌ای برای آن داشته باشند؛ اما در سیبری گرمای ماینرها یک مزیت محسوب می‌شود و مردم این منطقه با یک تیر دو نشان می‌زنند. در این مطلب شرکتی را معرفی کرده‌ایم که از دستگاه‌های آن علاوه بر استخراج بیت کوین می‌توان به عنوان بخاری نیز استفاده کرد.

نوشته چکیده وقایع مهم هفته اول شهریور بازار ارزهای دیجیتال – شماره ۳۱ اولین بار در ارز دیجیتال پدیدار شد.


چکیده وقایع مهم هفته اول شهریور بازار ارزهای دیجیتال – شماره ۳۱
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران