ایران باید در استخراج بیت کوین و بازار جهانی سهم داشته باشد

سهم ایران در استخراج بیت کوین

حمیدرضا صالحی رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران، در گفت‌وگو با ایسکانیوز با بیان این‌که پدیده بیت کوین امروزه در همه کشورها به عنوان یک صنعت شناخته شده است، اظهار کرد:

استخراج رمز ارز یا به اصطلاح بیت کوین به مرزهای ایران نیز رسیده است. در حال حاضر استخراج و تولید آن به دلیل ارزان بودن انرژی در کشور به‌صرفه‌تر بوده تا جایی‌که ما شاهد ایجاد مراکز تولید بیت کوین در کشور هستیم.

وی تصریح کرد:

پایین بودن تعرفه برق در کشور باعث شده که بحث بیت کوین در کشور مورد توجه قرار گیرد. در همین راستا وزارت نیرو قیمت استخراج تولید رمز ارز را براساس قیمت مصوبه ارز صادراتی عنوان کرد.

صالحی ادامه داد:

با اعلام قیمت، برخی از دست‌اندرکاران و فعالان اقتصادی با این موضوع مخالفت کردند تا جایی‌که شاهد اعتراضاتی در این حوزه هستیم. حتی با تعیین قیمت بخشی از فعالان اقتصادی تصمیم به ترک وطن گرفتند.

دبیر سابق سندیکای برق تأکید کرد:

باید پذیرفت که در این صنعت نوپا و جدید اکثرها کشورها سهمی را به خود اختصاص داده‌اند، بنابراین ضرورت دارد که ایران نیز در استخراج بیت کوین و بازار جهانی سهم داشته باشد و از این قافله عقب نماند. هم‌اکنون چین حدود 30‌درصد سهم بازار را دارد، بنابراین ایران نیز می‌تواند سهمی در این بازار داشته باشد.

صالحی در ادامه توضیح داد:

از آنجا که کشور ما در شرایط تحریم قرار گرفته و از نظر تبادل مالی با بانک‌های دنیا مشکلاتی دارد، بنابراین استخراج رمز ارز می‌تواند در عرصه تبادلات مالی به کشور کمک کند. با رمز ارز می‌توانیم تحریم‌ها را دور بزنیم. باید به صورت جامع قوانین و مقرراتی در حمایت از تولیدکنندگان بیت کوین در کشور لحاظ شود.

وی تأکید کرد:

اینکه در کشور ما در برابر این موضوع مقاومت می‌شود؛ همیشه متداول بوده است اما بعد از مصوبه دولت، بانک مرکزی مقاومت نکرد تا جایی‌که حتی بعد از مصوبه دولت استخراج رمز ارز مشروعیت پیدا کرد. اکنون بزرگ‌ترین چالش، بحث قیمت انرژی است که باید اصلاح شود.

وی تصریح کرد:

تعرفه ۵ تا ۷ سنت برای برق مصرفی دستگاه تولید رمز ارز در نظر گرفته شده است و ما اعتقاد داریم که این عمل می‌تواند درآمدزایی مناسبی برای شرکت برق داشته باشد.

صالحی با تأکید بر واقعی شدن هزینه برق بیت کوین گفت:

با این مسئله مشکل خاصی نداریم و حتی آن را یک فرصت برای کشور می‌دانیم به شرط آنکه تعرفه برق از چارچوب یارانه‌ای خارج شود.

وی با انتقاد از ارائه برق ارزان قیمت به سرمایه‌گذاران بیت کوین افزود:

قیمت حامل‌های انرژی در کشور باید هرچه سریع‌تر واقعی شود تا تولید بیت کوین به ضرر صنعت برق کشور تمام نشود.

صالحی درباره اینکه واردات دستگاه‌های ماینر قانونی بوده است یا خیر، اظهار کرد:

تاکنون دستگاه‌های ماینر به صورت قانونی وارد کشور شده است؛ اما از الان به بعد با حساسیت بیشتری وارد کشور خواهد شد تا از ورود غیرقانونی این دستگاه‌ها جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد:

باید بپذیریم که در اوج تحریم‌ها هستیم؛ اما نباید به خاطر تحریم دست از دانش روز و فناوری جدید برداریم؛ بلکه باید با تلاش بیشتر به این نوع فناوری دست پیدا کنیم. اکنون در چرخه‌ای هستیم که با دقت با برنامه‌ریزی اصولی می‌توانیم تهدیدها را به فرصت‌ و به نفع اقتصاد کشور تبدیل کنیم.


ایران باید در استخراج بیت کوین و بازار جهانی سهم داشته باشد
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران