بررسی یک نمودار شمعی بدون سایه

نمودار شمعی بدون سایه ، بسته به بالا یا پایین بودن روند شمع، به عنوان نشانه‌‌ای از اطمینان قوی خریدار یا فروشنده به کار می‌‌رود. این نوع نمودار شمعی وقتی ساخته می‌‌شود که فعالیت قیمتیِ یک اوراق بهادار، بیرون از بازه‌‌ی بازگشایی و بسته شدن معامله نشود.

در کل، وقتی به یک نمودار شمعی نگاه کنید، به یک خط کوچک در بالا یا پایین هر شمع بر می‌‌خورید. این خط سایه یا فتیله نام دارد و بالا و پایین هر روز را نشان می‌‌دهد. این سایه وقتی که قیمت بازگشایی و بسته شدن با قیمت بالا و پایین برابر باشند، حذف می‌‌شود. تاجران فنی به شمع‌‌های بدنه‌‌بزرگ که بالا و پایین ندارند، ماروبوزو (marubozo) می‌‌گویند که معادل ژاپنیِ واژه‌‌ی close-cropped (کوتاه شده) است.

وقتی این گونه شمع‌‌ها در روند رو به بالا اتفاق بیفتند، یعنی گاوها در حال خرید پرشتاب دارایی‌‌ها هستند و احتمالا سرعت رو به بالایی خواهیم داشت. شمع گاوی ماروبوزو وقتی در انتهای یک روند رو به پایین قرار بگیرد، می‌‌تواند نشانه‌‌ای از بازگشت باشد زیرا وضعیت بازار تغییر کرده و گاوها دارایی‌‌ها را به سمت بالا هل می‌‌دهند. به عبارت دیگر، ماروبوزوی خرسی اگر در روندهای رو به پایین دیده شود، نشانه‌‌ای از فشار فروش خواهد بود. به خصوص وقتی که در بالای یک روند رو به بالا قرار بگیرد.

ردیابی بازگشایی‌‌ها و بسته شدن‌‌ها

نمودارهای شمعی توسط ژاپنی‌‌ها ابداع شدند. امروزه بیشتر برای تجارت‌‌های تکنیکی استفاده می‌‌شوند. این نمودار یک سیستم پیچیده است ولی در رسم روندهای کوتاه‌‌مدت (10 فصل تجاری یا کمتر) مفید واقع می‌‌شود. نمودارهای میله‌‌ای معمولی بر روی ارتباط بین قیمت‌‌های بازگشایی و بسته شدن در دو روز متوالی تمرکز دارند، ولی نمودارهای شمعی بر قیمت‌‌های بازگشایی و بسته شدن تنها در یک روز تاکید دارند.

به یاد داشته باشید که نمودارهای شمعی تنها ارتباط بین بازگشایی و بسته شدن را در یک روز معامله نشان می‌‌دهند و هیچ اطلاعات دیگری از رویدادها و اتفاقات در سرتاسر این روز به شما نمی‌‌دهند. اطلاعاتی درمورد نوسانات ارائه نمی‌شود. به عنوان مثال، یک شمع دراز و سفید می‌‌گوید قیمت در سرتاسر این فصل دائما افزایش می‌‌یابد ولی در واقع، یک یا دو کاهش شدید اتفاق افتاده که نشان‌‌دهنده‌‌ی یک وضعیت کمتر خرسی نسبت به فصلی است که فشار خرید در آن ثابت است.

منبع


بررسی یک نمودار شمعی بدون سایه
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران