پس از استخراج آخرین بیتکوین چه اتفاقی رخ می دهد؟

در ژانویه ۲۰۱۹ بلاکچین بیتکوین رکورد جدیدی را از خود به جای گذاشت و تعداد بیتکوین‎های استخراج شده به ۱۷.۵ میلیون واحد رسید! اما ماجرا ادامه پیدا کرد و درحال حاضر تعداد بیتکوین‎های استخراج شده به ۱۷.۸ واحد رسیده است. اگر برای شما هم جالب است که چرا این عدد اهمیت دارد، باید بدانید که تنها نزدیک به ۳.۲ میلیون واحد دیگر تا ۲۱ میلیون سکه قابل استخراج بیتکوین، فاصله داریم. به‎عبارت بهتر آخرین بیتکوین‎ها درحال استخراج هستند.

پس از استخراج آخرین بیتکوین چه اتفاقی رخ می دهد؟

از سوی دیگر، بیشتر افراد رسیدن به ۲۱ میلیون واحد بیتکوین را دور از ذهن میدانند. پروتکل بلاکچین بیتکوین، فرآیند استخراج را رفته رفته سخت‎تر میکند زیرا استخراج کننده‎های بیشتری وارد کار می‎شوند و پاداش بیتکوین برای استخراج یک بلوک، بعد از هر ۲۱۰۰۰۰ بلوک نصف میشود.

طبق اطاعات وبسایت BitcoinBlockHalf، تاریخ بعدی هاوینگ یا نصف شدن پاداش، ماه May سال ۲۰۲۰ خواهد بود که در آن پاداش استخراج به ۶.۲۵ سکه برای هر بلوک کاهش می‌یابد. این یعنی در حدود ۳۱۷ روز دیگر. با فرض ثابت بودن پروتکل، در سال ۲۱۴۰، یعنی ۱۲۱ سال دیگر، آخرین بیتکوین نیز استخراج میشود.

درحال حاضر بیش از ۸۰% بیتکوین‌‎های موجود ماین شده است و این اتفاق در مدت نزدیک به ۱۱ سال و در ۵۸۴,۲۱۳ بلاک رخ داده است. دراین مقاله به بررسی سرنوشت تراکنش‎ها پس از استخراج آخرین بیتکوین می‎پردازیم.

پس از استخراج آخرین بیت کوین چه اتفاقی رخ می دهد؟

وقتی آخرین بیتکوین استخراج شود چه اتفاقی می‎افتد؟

بیتکوین شباهت فراوانی به طلا دارد. حجم بیتکوین محدود بوده و در نهایت فقط به ۲۱ میلیون می‌رسد. به محض اینکه یک ماینر توانست آخرین سکه را استخراج کند، دیگر امکان استخراج بیشتر وجود ندارد. طرفداران بیتکوین می‌گویند که این مقدار ثابت بیتکوین کارکردی شبیه به طلای پشتوانه پول دارد که در بانک‌های مرکزی نگهداری می‌شود و سبب می‌شود دولت‌ها نتوانند پول بدون پشتوانه چاپ کنند. اما به راستی اگر آخرین سکه بیتکوین استخراج شود، دقیقاً چه اتفاقی برای این ارز دیجیتال می‌افتد؟

درحال حاضر، استخراج کننده‎ها سعی دارند تا پیش از اتمام آخرین بیتکوین‎ها، سکه‌های بیشتری به‌عنوان پاداش بدست آورند. اما وقتی استخراج ۲۱ میلیون بیتکوین به اتمام برسد، دیگر پاداشی برای ماینرها وجود نخواهد داشت. با‎این‎حال، هنوز هم باید معاملات تایید تراکنش‌ها در بلاکچین ذخیره شوند. پس استخراج کننده‎ها تنها از کارمزد تایید معاملات سود میبرند.

پس معاملات بیتکوین طبق کارمزد مربوط به معاملات پردازش میشوند. هرچه کارمزد بیشتر باشد، انگیزه ماینرها برای اولویت دادن به‎شما برای ورود به بلاک بیشتر است. این امر میتواند عامل تقویت ماینرها در قرن بعدی باشد. این نکته توسط ساتوشی ناکاموتو نیز بیان شده است: اگر تعداد مشخصی سکه وارد بازار شدند، دستمزد تراکنش‎ها عامل محرک خواهد بود و این دستمزد بدون تورم است.

پس از استخراج آخرین بیت کوین چه اتفاقی رخ می دهد؟

 

به‌نظر می‌رسد که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین تنها گروهی هستند که بیشتر از دیگران از محدودیت عرضه بیتکوین آسیب خواهند دید.

جمعی دیگر در تحلیلی به این نکته اشاره دارند که این فرآیند امکان‌پذیر نیست و در نتیجه کاهش دستمزد تراکنش‌ها، رفته رفته کاهش قابل توجهی در تعداد استخراج‌کنندگان روی‌می‌دهد. این امر ممکن است به شکل‌گیری تمرکز در شبکه بیتکوین انجامیده و اثرات ناگوار متعددی بر روی شبکه داشته باشد.

نکته مهمی که باید در نظر گرفت این است که تا اتمام استخراج آخرین بیتکوین بیش از ۱۰۰ سال فاصله داریم. باتوجه به اینکه تنها در حدود ۱۱ سال از آغاز پبدایش بیتکوین میگذرد، لذا در این میان ممکن است اتفاقات زیادی رخ دهد.

شاید در آینده‌ای نه چندان دور، قیمت سخت‌افزارهای مورد نیاز برای استخراج بیتکوین به‎طور قابل توجهی کاهش یابد. به این ترتیب هزینه تمام شده برای ماینرها نیز کاهش می‌یابد و آنها می‌توانند با آسودگی خیال بیشتری به این فعالیت بپردازند. در انتها باید به این نکته اشاره کرد که هیچ چیزی قطعی نیست.

نوشته پس از استخراج آخرین بیتکوین چه اتفاقی رخ می دهد؟ اولین بار در arzdata.com. پدیدار شد.


پس از استخراج آخرین بیتکوین چه اتفاقی رخ می دهد؟
جایگزین بایننس
جایگزین امن بایننس
جایگزین صرافی بایننس
بهترین جایگزین بایننس
جایگزین بایننس binance
جایگزین binance
تجارت ارز دیجیتال

اخبار بیت کوین

بیت کوین

sitemap sitemap1 sitemap2 sitemap3 sitemap4
ثبت نام ارز دیجیتال ثبت نام مجوز استخراج ارز دیجیتال آموزش گرفتن مجوز ماین کردن بیت کوین نحوه گرفتن مجوز استخراج بیت کوین مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین هزینه گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال خرید ارز تلگرام مراحل دریافت مجوز استخراج بیت کوین چجوری مجوز استخراج ارز دیجیتال بگیریم ؟ فروش ارز تلگرام قیمت ارز تلگرام بهترین کیف پول بیت کوین bitcoin wallet آموزش تصویری گرفتن مجوز استخراج ارز دیجیتال چگونگی اخذ مجوز استخراج ارز دیجیتال در ایران